Zapraszamy na wiosenny Zamkowy Wieczór Książęcy online

  • 14.04.2021, 00:02
  • Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Zapraszamy na wiosenny Zamkowy Wieczór Książęcy online
„Odgłosy wiosny”, czyli wiosenne motywy w kulturze i sztuce” - to temat najbliższego Zamkowego Wieczoru Książęcego, na którego wirtualną odsłonę Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza już w niedzielę 18 kwietnia.

Gospodarze cyklu dr Wojciech Kral i dr Andrzej Wątorski z pasją i dociekliwością przybliżą artystyczne odzwierciedlenia wiosny w kulturze wysokiej. Wiosna, jako pora roku, czas kiedy wszystko budzi się do życia, była i nadal jest inspiracją dla artystów, a wiosenne akcenty w ujęciu dosłownym i metaforycznym można znaleźć w wielu dziełach. Historia sztuki, muzyki, malarstwa kryje w sobie wiele intrygujących tajemnic, zagadek i ciekawostek. Właśnie o tych związanych z wiosną opowiedzą prowadzący Zamkowy Wieczór Książęcy. Dowiemy się m.in. co widać i czego nie widać na obrazie „Wiosna” Sandra Botticellego i dlaczego dramat „Przebudzenie wiosny” Franka Wedekinda wywołał taki sam skandal jak balet „Święto wiosny” z muzyką Igora Strawińskiego choć obu dzieł nic nie łączy? Czy prawdą jest, że koncert skrzypcowy „Wiosna” Antonia Vivaldiego jest …muzyką operową?

Premiera najbliższego wirtualnego Zamkowego Wieczoru Książęcego już w niedzielę, 18 kwietnia o godz. 16:00 na stronie zamek.szczecin.pl, zamkowym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/zamek.szczecin i kanale YouTube https://www.youtube.com/user/zkpszczecin

 

Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe