Do Ruchu Polska 2050 dołączają kolejni samorządowcy, w tym 2 z woj. zachodniopomorskiego

  • 12.04.2021, 23:35
  • Przemysław Łonyszyn Polska 2050
Do Ruchu Polska 2050 dołączają kolejni samorządowcy, w tym 2 z woj. zachodniopomorskiego

Dziś o godz. 11:00 odbyła się konferencja online, podczas której Maciej Żywno, pełnomocnik Polski 2050 ds. samorządu, przedstawił kolejnych samorządowców dołączających do Ruchu Polska 2050. Podczas konferencji poznaliśmy nazwiska 29 samorządowców z całej Polski, którzy w krótkich prezentacjach opisywali swoją dotychczasową działalność i deklarowali zakresy programowe swoich dalszych działań ramach zainaugurowanego 21 stycznia b.r. Partnerstwa na Rzecz Samorządu Otwartego.

Z woj. zachodniopomorskiego samorządowcami, którzy dołączyli są: Paweł Breszka, radny Miasta Darłowa i Grzegorz Ufniarz, niedawny Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach.

Wraz z dołączającymi dziś samorządowcami, z Polską 2050 aktywnie współpracuje już 70 przedstawicieli samorządów w całym kraju. Są wśród nich radni, burmistrzowie i prezydenci miast, coraz więcej osób wyraża chęć aktywnego angażowania się w akcje Polski 2050 na terenie całego kraju. 

„Samorząd to my wszyscy – nie tylko radni, burmistrzowie, prezydenci, ale również mieszkańcy i przedsiębiorcy”, mówił Maciej Żywno. „Partnerstwo na Rzecz Samorządu Otwartego daje narzędzia pozwalające na aktywizację mieszkańców do pracy na rzecz ich społeczności, bo nie zamyka dyskusji do urzędniczego grona”, stwierdził Żywno.

“Samorząd jest blisko ludzi i ich problemów, dzięki temu może i powinien udowadniać skuteczność polityki, budując zaufanie, które od dołu będzie emanować na wyższe szczeble”, skonkludował Szymon Hołownia.

Zapis konferencji online: https://bit.ly/3g4j136

Kontakt w sprawie programu: [email protected]

Krótkie notki biograficzne samorządowców:

Paweł Breszka

Studia na kierunku Zarządzanie Administracją Publiczną i Organizacjami Pozarządowymi - licencjat. Przedsiębiorca branży gastronomicznej i hotelarskiej.

Skupił się na pracy w Zarządzie Osiedla Darłówko (turystyczna część miasta Darłowo). W 2014 roku wystartował w lokalnych wyborach samorządowych. Otrzymał w swoim okręgu 203 głosy, najwięcej spośród pozostałych 14 radnych. Od razu stworzył portal Samorządowe Darłowo, promujący miasto Darłowo i dzielnicę Darłówko od momentu założenia cieszy się dużym powodzeniem w wielu rejonach Polski. W związku z tą działalnością wyróżniony tak zwanym Laurem Starosty Powiatu Sławieńskiego. Wybory do Rady Miasta w 2018 wygrał z rekordowym w skali Darłowa poparciem 306 głosów. Od wielu lat on sam i firma rodzinna są sponsorami wielu miejscowych imprez o charakterze kulturalnym i rekreacyjno - sportowym. Sam uczestniczy w wielu eventach biegowych. Nigdy, jak dotąd, nie był członkiem żadnej partii politycznej.

Grzegorz Ufniarz

Przemysław Łonyszyn Polska 2050

Zdjęcia (2)

Paweł Breszka
Grzegorz Ufniarz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe