Oglądaj transmisję online z finału Baumit Life Challenge 2021!

  • 13.04.2021, 22:54
  • Buena Vista
Oglądaj transmisję online z finału Baumit Life Challenge 2021! Fot. Baumit
Który kraj skrywa Europejską Fasadę Roku? Austria, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Francja, Grecja, Litwa, Niemcy, Hiszpania, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Węgry, Włochy, a może Polska? Odpowiedź na to pytanie poznamy podczas finału Baumit Life Challenge 2021 w Walencji. Transmisja „na żywo” z tego wydarzenia w czwartek, 22 kwietnia br. na stronie internetowej www.lifechallenge.baumit.com. Początek o godz. 16.00.

Baumit Life Challenge to międzynarodowy konkurs, w którym co 2 lata nagradzane są najlepsze europejskie fasady wykończone systemami Baumit. Oprócz udziału w głosowaniu internautów, projekty są oceniane przez profesjonalne jury. Realizacje klasyfikowane są w 6 kategoriach: „budynek jednorodzinny”, „budynek wielorodzinny”, „budynek niemieszkalny”, „budynek po termomodernizacji”, „renowacja historyczna” oraz w kategorii specjalnej „Stunned by Texture”.

 

– Zainicjowaliśmy konkurs Baumit Life Challenge w 2014 roku, aby zaprezentować niezliczone możliwości wykorzystania kolorów i struktur podczas projektowania elewacji. Ogromne, ogólnoświatowe zainteresowanie architektów naszym konkursem oraz wysoka frekwencja skłoniły nas do ogłoszenia kolejnych edycji – tak Robert Schmid, dyrektor zarządzający Baumit Beteiligungen GmbH, tłumaczył decyzję o organizowaniu konkursu Life Challenge Award co dwa lata. Warto dodać, że ceremonia rozdania nagród odbywa się w kraju zwycięskiego projektu z poprzedniej edycji.

 

Co się odwlecze... Transmisja online

 

Pierwotnie gala finałowa miała odbyć się w maju 2020 r., jednak ze względu na sytuację epidemiczną i związane z nią kwestie bezpieczeństwa, wydarzenie zostało przełożone na 2021 r. Ponieważ wirus nadal stanowi zagrożenie, wybór zwycięzców oraz ceremonia wręczenia nagród po raz pierwszy odbędzie się w formule online. Kiedy? 22 kwietnia br. o godz. 16.00. Gdzie będzie można obejrzeć finał? Na stronie internetowej www.lifechallenge.baumit.com

 

6 x 6 finalistów

 

Do aktualnej edycji konkursu zgłoszono aż 385 realizacji z 25 europejskich państw (w Polsce wybranych uczestników konkursu Fasada Roku 2018 i 2019), w których działa marka Baumit. W pierwszym etapie międzynarodowe jury wyłoniło 36 najlepszych projektów (po 6 z każdej kategorii), które zakwalifikowały się do finału. Najwięcej z nich, bo aż 5, pochodzi z Austrii, dalej plasują się Niemcy, Polska i Słowacja z 4 nominacjami, a następnie Włochy i Słowenia z 3 nominacjami. Węgry, Litwa i Rumunia zgłosiły po 2 projekty, które przeszły do finału. Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Francja, Grecja, Serbia i Hiszpania zdobyły po jednej nominacji.

 

Polskie projekty w finale

 

Polską myśl architektoniczną podczas finału Baumit Life Challenge 2021 reprezentują:

 

  • Inscribed w Konopiskach (kategoria „budynek jednorodzinny”), projekt FW Anta Studio Architektoniczne Daniel Cieslik
  • Przedszkole nr 43 w Zabrzu („budynek po termomodernizacji”), projekt PROJEKTPLUSARCHITEKCI
  • Muzeum Regionalne w Kozienicach („renowacja historyczna”), remont na poziomie elewacji wykonała Korporacja Budowlana DARCO Dariusz Żak
  • Osiedle Dobrego 3 w Krakowie („Stunned by Texture”), projekt spółki UCEES.

 

 

 

Sześć kategorii, jedna nagroda główna

 

Na zwycięzców, oprócz prestiżowego tytułu, czekają również gratyfikacje finansowe. Triumfator każdej kategorii otrzyma 3 300 euro, natomiast laureat nagrody głównej Life Challenge Award 2021 – najlepsza z najlepszych fasad – odbierze dodatkowo 6 600 euro. Gdzie znajdują się najlepsze fasady w Europie? Przekonamy się o tym już niebawem.

 

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: www.lifechallenge.baumit.com.

 

 

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska

 

 

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

 

 

Buena Vista

Zdjęcia (8)

Dom jednorodzinny w Konopiskach – finalista Baumit Life Challenge 2021 w kategorii „budynek jednorodzinny”
Muzeum Regionalne w Kozienicach – finalista Baumit Life Challenge 2021 w kategorii „renowacja historyczna”
Osiedle #dobrego 3 w Krakowie – finalista Baumit Life Challenge 2021 w kategorii specjalnej „Stunned by texture”
Przedszkole nr 43 w Zabrzu – finalista Baumit Life Challenge 2021 w kategorii „budynek po termomodernizacji”

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe