2050 mazurków

  • 03.04.2021, 14:56
  • Polska 2050
2050 mazurków Szczecin - mazurki

Ten tydzień była bardzo pracowity w wykonaniu naszych wolontariuszy. W ramach akcji 2050 mazurków rozdaliśmy ponad 100 ciast osobom bezdomnym, potrzebującym oraz pracownikom instytucji, które są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w okresie świątecznym. Akcja ma charakter ogólnopolski i realizowana jest przez członków i sympatyków ruchu Polska 2050.

 

W środę liderzy powiatu sławieńskiego: Honorata Sobczak i Paweł Breszka rozdali 10 mazurków strażakom, ratownikom medycznym oraz policjantom. W piątek Katarzyna Gran-Krajewska i Mariusz Rakoski obdarowali mazurkami i babami Dom Pomocy Społecznej, Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą Dom dla Dzieci, Ośrodek Pomocy i Terapii dla Bezdomnych im. matki Teresy z Kalkuty na terenie Gryfic.

 

Bardzo intensywny piątek miała też ekipa z Koszalina, która rozdała 70 mazurków do następujących instytucji: Dom Miłosierdzia, Centrum Kryzysowe, Dom Samotnej Matki, Schronisko dla Bezdomnych im. św. Brata Alberta, Dom Pomocy Społecznej. Całą akcję koordynowała liderka koszalińska – Justyna Śmidecka, przy wsparciu swoich dzieci, lidera okręgowego Pawła Mzyka oraz kilkunastu wolontariuszy. Rozdanie tak olbrzymiej liczby mazurków okazało się być nie lada wyzwaniem logistycznym, jednak dzięki sprawnej organizacji udało się to przeprowadzić dość szybko, ku radości obdarowanych.

 

W sobotę ekipa ze Szczecina pojawiła się z wielkanocnymi babami w Schronisku dla osób bezdomnych przy ul. Hryniewieckiego 9. Byli nasi liderzy – Agnieszka Malinowska-Wasiluk i Alek Cywiński. Pojawiła się też nasza szczecińska radna Edyta Łongiewska-Wijas oraz niezawodni wolontariusze: Edyta Dąbkowska i Wojtek Maj.

 

Lista nie uwzględnia jeszcze kilku sytuacji, gdy wolontariusze dołączali do akcji z własnej inicjatywy. „W sumie na terenie województwa zachodniopomorskiego rozdaliśmy ponad 100 wielkanocnych bab i mazurków. Mamy nadzieję, że choć w ten sposób osłodzimy komuś święta w tym niełatwym dla wszystkich okresie” – podsumował działania ruchu Przemysław Łonyszyn, koordynator ds. mediów lokalnych Polska 2050 Zachodniopomorskie.

Polska 2050

Zdjęcia (7)

Gryfice - dużo mazurków

Gryfice - dużo mazurków

Gryfice - mazurki
Koszalin - bardzo dużo mazurków
Koszalin - mazurki
Koszalin - więcej mazurków
Sławno - dużo mazurków
Sławno - mazuki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe