Stargardzkie forsycje

  • 02.04.2021, 14:47
  • Polska 2050
Stargardzkie forsycje

Początek wiosny to czas, w którym wolontariusze ruchu Polska2050 prowadzą na terenie całego kraju akcje ekologiczne związane z pozimowym sprzątaniem terenów zielonych. Również w Stargardzie wolontariusze ruchu mają za sobą pierwsze wiosenne eko-spacery połączone ze sprzątaniem Parku Panorama, czy terenów położonych nad Iną wzdłuż Parku Jagielońskiego, które odbyło się 20 marca (fotorelacja na Facebooku ZUK Stargard).

 

Aby nie ograniczać udziału w tworzeniu zielonej Polski tylko do akcji porządkowych, w sobotę 3 kwietnia zostanie sfinalizowana wiosenna akcja nasadzenia krzewów forsycji na terenie Stowarzyszenia Ludzi Bezdomnych i Samotnych Matek z Dziećmi. Do tego wydarzenia członkowie ruchu przygotowywali się od kilku tygodni. Nasadzenia rozpoczną się po godzinie 8:30 rano. Zbiórka pod siedzibą Stowarzyszenia przy ul. Okulickiego 3.

 

„Trwająca od ubiegłego roku współpraca między naszymi stowarzyszeniami dotychczas opierała się na pomocy materialnej dla podopiecznych schroniska na ul. Okulickiego, jednak tym razem pragniemy położyć pierwszą z naszych cegiełek budujących Polskę zieloną, a przy okazji uatrakcyjnić teren Stowarzyszenia i zostawić po sobie ślad w postaci żywopłotu z symbolicznie żółtych krzewów” – opisuje całą sytuację Dorota Reiter, lider powiatu stargardzkiego w ruchu Polska 2050.

 

Członkowie Stowarzyszenia już planują kolejne akcje związane z kreowaniem naszej przestrzeni i tworzeniem zielonej Polski w skali lokalnej.

 

Jeszcze w tym miesiącu zostanie zainaugurowany w Stargardzie kontrakt obywatelski związany z drzewami i ekologią. Więcej szczegółów ujawnimy po świętach” – dodał Przemysław Łonyszyn, koordynator ds. mediów lokalnych w Polska 2050 Zachodniopomorskie.

 

Polska 2050

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe