Nielegalne papierosy na statku płynącym do Szczecina

  • 29.03.2021, 11:12
  • Małgorzata Brzoza - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Nielegalne papierosy na statku płynącym do Szczecina
  • 20 tys. szt. nielegalnych papierosów ujawnili na statku w porcie w Szczecinie funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS.
  • Papierosy ukryte były pomiędzy pojemnikami z farbami.

 

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ujawnili podczas kontroli statku nielegalne papierosy. Kontrola miała miejsce w szczecińskim porcie. Statek przypłynął do Szczecina z ładunkiem koksu ponaftowego. Jak się później okazało, nie był to jedyny towar, który przywieziono do portu.

Funkcjonariusze stwierdzili znaczną rozbieżność w liczbie papierosów deklarowanych w ramach zasobów własnych statku, a poczynionymi zakupami w poprzednich portach. Czujność funkcjonariuszy oraz wymiana informacji międzynarodowej ze służbami celnymi innych państw Unii Europejskiej poskutkowały decyzją o kontroli jednostki pływającej.

Celnicy oprócz farb w puszkach znaleźli dwa foliowe czarne worki, w których znajdowało się 20 tys. sztuk papierosów bez znaków akcyzy.

Do próby przemytu przyznało się dwóch członków załogi, którzy oprócz utraty kontrabandy zostali ukarani mandatami karnymi na łączną kwotę 11,2 tys. zł.

Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży w Polsce budżet państwa straciłby blisko 25 tys. złotych.

 

Małgorzata Brzoza - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe