Najbliższe propozycje online Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

  • 25.03.2021, 10:31
  • Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Najbliższe propozycje online Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
Koncert gitarowy w wykonaniu Woch-Guzik Duo, wielkanocny Zamkowy Wieczór Książęcy i Szczeciński Salon Poezji z twórczością Tadeusza Różewicza, to najbliższe propozycje wydarzeń online, jakie przygotował Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

W piątek, 26 marca w zamkowej przestrzeni internetowej dostępny będzie ostatni występ z cyklu XXIII Wiosennych Koncertów Gitarowych. Przypominamy, że w tym roku koncerty były rejestrowane a każdy z nich jest dostępny za darmo w sieci jedynie przez trzy dni. Od godziny 8.00 w piątek na zamkowej stronie (https://zamek.szczecin.pl i kanale YouTube https://www.youtube.com/user/zkpszczecin ) do niedzieli 28 marca do godz. 22.00 będzie można obejrzeć duet gitarowy Woch-Guzik Duo.

 

Woch-Guzik Duo to zespół założony przez Adama Wocha i Roberta Guzika, gitarzystów studiujących na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Do największych sukcesów duetu można zaliczyć II miejsce na X Europejskim Konkursie Gitarowym „Enrico Mercatali” oraz II miejsce i nagrodę specjalną dla najlepszego duetu na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w ramach 22. edycji Ossola Guitar Festival. Duet koncertował m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Tajlandii i Wietnamie. W 2019 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu „One Week in Rio“

Więcej informacji: https://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/koncerty/woch-guzik-duo-xxiii-wiosenne-koncerty-gitarowe/

 

W niedzielę, 28 marca o godz. 16:00 zapraszamy na wirtualny Zamkowy Wieczór Książęcy przy Muzyce i spotkanie „Tajemnice Wielkiejnocy”. Gospodarze wieczoru dr Wojciech Kral i dr Andrzej Wątorski przybliżą zwyczaje wielkanocne związane z kościołem i liturgią, jak i obrządki ludowe. Dowiemy się także jak święta wielkanocne prezentowane są w muzyce, sztukach plastycznych czy literaturze.

 

We wtorek, 30 marca kolejna odsłona online Szczecińskiego Salonu Poezji. Wiersze Tadeusza Różewicza czytać będzie Sławomir Kołakowski, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie. Tradycyjnie spotkanie poprowadzi Michał. J. Kawecki. Premiera materiału o godzinie 17:00.

- Podczas najbliższego Salonu sięgniemy po bogatą i złożoną twórczość Tadeusza Różewicza - mówi M. Kawecki. - Czesław Miłosz, poeta tysiąclecia, niezwykle wysoko cenił jego poezję „ateistycznej rozpaczy”, jak zwykł ją nazywać, wyrażając swój dla niej podziw.

 

Wydarzenia online dostępne będą na https://zamek.szczecin.pl, zamkowym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/zamek.szczecin i kanale YouTube https://www.youtube.com/user/zkpszczecin

 

 

 

 

FOTO: kadry z koncertu Woch-Guzik Duo i Zamkowego Wieczoru Książęcego.

Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe