Już w niedzielę 16 lipca zapraszamy na trzeci koncert w Ogrodzie Japońskim

  • 13.07.2017, 10:13
  • GDK
Już w niedzielę 16 lipca zapraszamy na trzeci koncert w Ogrodzie Japońskim

W niedzielę 16 lipca o godz 17.00 w Ogrodzie Japońskim koncert w wykonaniu "Cherry Daiquiri".

Jakie było preludium ich znajomości? Jak się spotkali? Przypadkiem, jak wszyscy. Skąd przybywali? Z najbliższego South of No North.

Owa La Bohema Cherry Daiquiri zachwyca i dekadentuzuje publiczność już od dawna, a to za sprawą coraz to ciekawszych i awangardowych odsłon koncertowych, w takich przestrzeniach jak Free Blues Club, Rocker, Różanka, Muzeum Narodowe, Radio Szczecin oraz podczas festiwali jak Metal Femfest, Młoda Nuta czy Fete de la musique, Wake up & Live. Zostali docenieni i wyróżnieni tytułem "Ambasadora Szczecina" za budowanie silnej antykruchej marki miasta i pozytywnego wizerunku.

Ich charakterystycznym elementem rozpoznawczym jest stworzenie i rozpowszechnianie idiomu "koncertu fabularyzowanego", którego jedna z najbardziej spektakularnych, dotychczasowych odsłon miała miejsce podczas koncertu fabularyzowanego pt. "Tam gdzie nie rosną poziomki czyli poza dobrem i złem" w Trafostacji Sztuki. W październiku 2016- ukazała się debiutancka płyta zespołu pt.” Phlebotomy Blues”. Znajdują się na niej utwory rockowe, instrumentalne wirtuozerie, a nawet kojąca ballada. Warstwa tekstu jest przedstawiona w języku angielskim, co sprawia, że Cherry Daiquiri jest zespołem mogącym zagrać na festiwalu lokalnym, jak i zagranicznym. Podczas koncertów zawsze zaskakują- wzbogacając swoje instrumentarium (np. o niedocenianą tubę i saksofon sopranowy). Ich wizerunek sceniczny oparty jest na rockowo-burleskowych stylizacjach, podparty charyzmą ruchu scenicznego. W trakcie koncertów angażują publikę do aktywnego przeżywania muzyki poprzez otwarty dialog, a czasem oryginalne konkurencje nagradzane autorskimi koszulkami. Reprezentują kraj za granicą, grali min. w Czechach, Niemczech, Francji.

Zespół otrzymał również wyróżnienie na międzynarodowym festiwalu piosenki angielskiej i III miejsce na Łęczyce Festival. Muzycy zespołu jak i zespół towarzyszy różnego rodzaju imprezom i wydarzeniom kulturalnym, jak chociażby występ na premierze filmu "Obietnica". Mnogość działań zespołu oraz jego członków jest tak szeroko zakresowa i liczna, że przyzwoitość nakazuje jedynie dokonać podsumowania, iż nawet jeśli są to nieprzewidywalne okoliczności to zawsze robią to w blasku fajerwerków.

Przypominamy, że w przypadku niepogody koncert odbędzie się w Gryfickim Domu Kultury.

GDK
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe