LAUREACI POWIATOWYCH ELIMINACJI MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO i 66. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO GRYFICE 2021

  • 22.03.2021, 19:44
  • Gryficki Dom Kultury
LAUREACI POWIATOWYCH ELIMINACJI MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO i 66. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO GRYFICE 2021

W piątkowe popołudnie, 19 marca br. Gryficki Dom Kultury gościł recytatorów biorących udział w powiatowych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych oraz 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół średnich z powiatu gryfickiego.

Konkurs odbywa się w ramach przeglądów amatorskiego ruchu artystycznego i jest organizowany w drodze wielostopniowych przeglądów, od środowiskowych (szkolnych), poprzez miejsko-gminne, rejonowe do stopnia wojewódzkiego, w przypadku OKRu do finału ogólnopolskiego.

Celem konkursu jest rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich i interpretacyjnych, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa i poznawanie literatury wśród dzieci i młodzieży.

W Małym Konkursie Recytatorskim, przeprowadzonym w trzech kategoriach wiekowych (kl. I – III, IV – VI i VII – VIII) uczestniczyło 8 recytatorek.

 

Komisja konkursowa w składzie: Sandra Lis – Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Aleksandra Nieszporek – instruktor GDK i Róża Szuster (GDK), po wysłuchaniu wszystkich uczestniczek przyznała wyróżnienia miejscowe:

- Karinie Kędroń (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie)

- Zuzannie Porębskiej (Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie)

- Martynie Pawlak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie)

Wyróżnienie – kwalifikację do eliminacji wojewódzkich otrzymała NADIA KAYSER (Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebiatowie).

 

W Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim wzięło udział 6 wykonawców w turniejach:

Wywiedzione ze Słowa, Teatrów Jednego Aktora i Turnieju Recytatorskim.

Komisja wyróżniła kwalifikacją do przeglądu wojewódzkiego

- w Turnieju Recytatorskim MARTYNĘ MIELNICZUK (Zespół Szkół w Trzebiatowie),

- w Turnieju Teatrów Jednego Aktora PAULINĘ KRUZĘ (Zespół Szkół w Gryficach)

 

Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy i informujemy, że przegląd wojewódzki Małego Konkursu Recytatorskiego został zaplanowany w dniach 08 – 10 maja, eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w terminie do 20 maja br. w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Gryficki Dom Kultury

Zdjęcia (16)

Fot: Gryficki Dom Kultury

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe