ROZGŁOŚNIE REGIONALNE POLSKIEGO RADIA I POLSKIE RADIO S.A. tworzą Związek Pracodawców Mediów Radiowych MOC RADIO.

  • 19.03.2021, 09:46
  • AUDYTORIUM 17
ROZGŁOŚNIE REGIONALNE POLSKIEGO RADIA I POLSKIE RADIO S.A. tworzą Związek…

Powołanie Związku Pracodawców Mediów Radiowych MOC RADIO jest odpowiedzią na wielokrotnie wyrażaną przez Przewodniczącego KRRiT, potrzebę konsolidacji całego rynku medialnego
i reklamowego wokół nowych, zintegrowanych badań konsumpcji treści mediowych, tak oczekiwanych przez reklamodawców oraz nadawców radiowych, telewizyjnych i internetowych.

MOC RADIO jest kolejnym krokiem, po MOC TV i Koalicji Marketerów, zmierzającym do porozumienia całego rynku mediów elektronicznych oraz rynku reklamowego i stworzenia nowych badań opartych na nowoczesnych, zintegrowanych sposobach pomiaru słuchalności, oglądalności i konsumpcji treści w internecie.

Zapraszamy wszystkich nadawców radiowych do Związku Pracodawców Mediów Radiowych MOC RADIO. Związek posiada otwartą formułę, a jego członkami mogą być wszyscy nadawcy radiowi posiadający koncesję do nadawania naziemnego analogowego i cyfrowego. – mówi Paweł Paluch, przedstawiciel Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia i prezes zarządu Audytorium 17, które reprezentuje Rozgłośnie Regionalne na ogólnopolskim rynku reklamowym.

Po raz pierwszy w historii polskiej radiofonii powstaje oficjalna organizacja, która w założeniach reprezentuje, na równych zasadach, wszystkich nadawców radiowych. – dodaje Paweł Kwieciński, dyrektor Biura Programowego Polskiego Radia S.A.

Zdaniem przedstawicieli nadawców publicznych otwarta i transparentna formuła nowej organizacji pokazuje, że jej celem jest wsparcie solidnych i rzetelnych badań, których wyniki będą wspólną walutą dla całego rynku, a nie gwarantem interesów jego wybranego segmentu.                 

AUDYTORIUM 17

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe