Najbliższe wydarzenia w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

  • 16.03.2021, 22:33
  • Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Najbliższe wydarzenia w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie SZCZECIN. ATLAS OBECNOSCI tło
Oscarowa premiera w Kinie Zamek, kolejna wirtualna odsłona Wiosennych Koncertów Gitarowych i niezwykła wystawa o Szczecinie, to propozycje Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie na najbliższe dni.

Działające w Zamku Książąt Pomorskich Kino Zamek jako pierwsze szczecińskie kino pokaże premierowo film „Nomadland", który otrzymał aż sześć nominacji do tegorocznych Oscarów (m.in. za najlepszy film, reżyserię i dla najlepszej aktorki - rewelacyjnej Frances McDormand). Obraz stworzony przez Chloé Zhao zdobył najważniejsze nagrody filmowe ostatniego roku: Złotego Lwa w Wenecji, Nagrodę Publiczności w Toronto, Złotą Żabę na Camerimage, a także liczne nagrody krytyków i gildii zawodowych oraz dwa Złote Globy. Seanse „Nomadland" w Kinie Zamek rozpoczną się już od piątku 19 marca.

Także od 19 marca będzie można zobaczyć najnowszy film zdobywcy Oscara - Andersa Thomasa Jensena (reżysera wielokrotnie nagradzanych przez publiczność „Jabłek Adama") – „Jeźdźcy sprawiedliwości" z charyzmatycznym Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Z kolei w sobotę 20 marca zapraszamy na kolejną projekcję filmu „Lekcja miłości" (godz. 15.00).

Repertuar Kina Zamek i bilety: http://bilety.zamek.szczecin.pl/

Informujemy, że do sali Kina Zamek na jeden seans może wejść tylko 25 osób. Widzów obowiązuje przestrzeganie reżimu sanitarnego.

 

W piątek 19 marca zapraszamy także na kolejną odsłonę XXIII Wiosennych Koncertów Gitarowych. Przypominamy, że w tym roku koncerty w ramach cyklu były rejestrowane a poszczególne występy są dostępne w sieci jedynie przez trzy dni. Od godziny 8.00 w piątek w zamkowej przestrzeni internetowej (https://zamek.szczecin.pl i https://www.youtube.com/user/zkpszczecin ) będzie można obejrzeć koncert młodego utalentowanego gitarzysta Andrzeja Grygiera.

Muzyk jest laureatem wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych.

Program koncertu:

· Antonio Jose - Sonata para Guitarra

· Aleksander Tansman- Suite "In modo Polonico": Entree, Kujawiak, Tempo de polonaise, Kołysanka no 1, Alla polacca, Reverie, Oberek.

· Roberto Sierra - Sonata: 1.Con pasion, 2.Expresivo, casi religioso

 

Materiał dostępny będzie w sieci do niedzieli 21 marca do godziny 22.00.

Więcej informacji : https://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/koncerty/andrzej-grygier-xxiii-wiosenne-koncerty-gitarowe/

 

Zamek zaprasza również na najnowszą wystawę, jaka dostępna jest w galeriach Skrzydła Wschodniego. Ekspozycja „Szczecin. Atlas obecności" w dość nowatorski sposób podchodzi do historii miasta. Główny nacisk kładzie na rolę jego mieszkańców, ich indywidualnych i grupowych doświadczeń w tworzeniu Szczecina od roku 1945 do współczesności. Na wystawie prezentowane są dawne i nowe obrazy miasta, charakterystyczne miejsca, wydarzenia historyczne i wizerunki mieszkańców, zarówno podczas ich aktywności publicznej jak i w sytuacjach prywatnych. Integralną częścią wystawy jest aktywny udział widzów. Zwiedzający będą mieli okazję podzielić się swoimi wspomnieniami, opiniami a także pamiątkami.

Wystawę „Szczecin. Atlas obecności" objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Patronem medialnym wydarzenia jest Gazeta Wyborcza w Szczecinie.

 

Informacje i bilety: https://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/wystawy/wystawa-szczecin-atlas-obecnosci/

 

Przypominamy, że w Holu Wschodnim Zamku trwa wystawa ilustracji estońskiej „Sekretne życie". Na ekspozycję składa się około 60 prac - grafik, rysunków i małych form przestrzennych, których autorami są znani i cenieni na świecie: Viive Noor, Kadi Kurema, Regina Lukk-Toompere oraz Urmas Viik. Wystawa gościła dotychczas we Francji (Paryż i Strasburg), Izraelu (Tel Awiw i Jerozolima) i na Białorusi (Mińsk). W Polsce pokazywana była w Warszawie, Płocku i Krakowie. Organizatorem wystawy w naszym kraju jest Ambasada Republiki Estońskiej w Warszawie.

 

Zamkowe wystawy dostępne są od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00. Zwiedzających obowiązuje przestrzeganie reżimu sanitarnego i limitu osób przebywających jednocześnie w galeriach.

 

 

Projekcje filmów „Nomadland", „Jeźdźcy sprawiedliwości" i „Lekcja Miłości" w Kinie Zamek:

 

Nomadland

19 marca (piątek), godz. 19:30

20 marca (sobota), godz. 17:00

21 marca (niedziela), godz. 20:00

23 marca (wtorek), godz. 17:00

24 marca (środa), godz. 17:00

25 marca (czwartek), godz. 17:00

26 marca (piątek), godz. 17:00

27 marca (sobota), godz. 19:00

28 marca (niedziela), godz. 19:00

30 marca (wtorek), godz. 19:30

31 marca (środa), godz. 17:00

Dramat, USA 2020 (107 min)

Reżyseria Chloé Zhao

Obsada: Frances McDormand, David Strathairn, Linda May

Kobieta po sześćdziesiątce wybiera wędrowne życie współczesnego nomady, po tym jak w wyniku recesji straciła swój dobytek. Fabularyzowana wersja reportażu Jessiki Bruder z genialną Frances McDormand w głównej roli. „Nomadland" to m.in.: zdobywca Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji, Złotej Żaby na festiwalu Camerimage, Nagrody Publiczności festiwalu w Toronto, laureat Złotych Globów, faworyt Oscarów 2021, najczęściej nagradzany film roku!

 

 

Jeźdźcy sprawiedliwości / Retfærdighedens ryttere

19 marca (piątek), godz. 17:00

20 marca (sobota), godz. 19:30

24 marca (środa), godz. 19:30

25 marca (czwartek) godz. 19:30

26 marca (piątek) godz. 17:00

Kryminalny, akcja, Dania 2020 (116 min)

Reżyseria Anders Thomas Jensen

Obsada: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Gustav Lindh

Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu... kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Kiedy udaje im się zebrać dowody, pozostaje tylko jedno: odwet! Połączeni wspólnym celem nie cofną się przed niczym, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jest prawdą, a tym, co stanowi tylko pasujący element układanki.

 

 

Lekcja miłości

20 marca (sobota), godz. 15:00

Dokumentalny, Polska 2019 (75 min)

Reżyseria: Małgorzata Goliszewska, Katarzyna Mateja

Przez całe życie Jola robiła tylko to, czego oczekiwali od niej inni. Jako matka sześciorga dzieci i żona porywczego męża codziennie robiła makijaż, wkładała kolorowe ubrania i udawała, że wszystko jest w porządku. Jednak pewnego dnia coś w niej pęka – Jola odnajduje w sobie siłę, aby odejść od męża i zacząć żyć pełnią życia. Spotyka się z przyjaciółkami, tańczy w szczecińskiej Kawiarni Uśmiech, pisze wiersze i piosenki. Śpiewa o miłości – uczuciu, o którym zawsze marzyła, ale nigdy go nie zaznała. Niespodziewanie spotyka Wojtka, który traktuje ją jak królową. Czy będzie umiała otworzyć się na miłość, po raz pierwszy w swoim życiu? Zwłaszcza, gdy dowiaduje się, że ma mniej czasu, niż przypuszczała.

FILM DOFINANSOWANY W RAMACH ZFF POMERANIA FILM

 

 

 

W załączniku: fotosy filmów „Nomadland" i „Jeźdźcy sprawiedliwości"- materiały dystrybutorów

Zdjęcie Andrzeja Grygiera (fot. Arkadiusz Kulasik )

Materiały promocyjne wystawy „Szczecin. Atlas obecności"

 

Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe