Niewybuch znaleziony w lesie

  • 16.03.2021, 22:27
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Niewybuch znaleziony w lesie

Na terenie Nadleśnictwa Nowogard (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) w okolicy wsi Kulice miejscowy leśniczy podczas wykonywania obowiązków natknął się na niebezpieczne znalezisko pochodzące z II wojny światowej w postaci naboju artyleryjskiego.

- Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol Policji, który zabezpieczył niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. W piątek 12 marca na miejsce przybył patrol saperski z 5 Pułku Inżynieryjnego ze Szczecina Podjuch, który podjął nabój artyleryjski do detonacji oraz sprawdził teren leśny w bezpośrednim sąsiedztwie – mówi Tomasz Kamiński z Nadleśnictwa Nowogard.

Niewybuchy i niewypały na terenach leśnych to niestety częste zjawisko. Mimo, że od zakończenia działań wojennych mija 76 lat, polskie lasy nadal pełne są pozostałości po toczących się w nich walkach, a tego typu znaleziska w lesie nie są niczym zaskakującym.
Pociski i naboje artyleryjskie, zapalniki, granaty, bomby lotnicze, miny wszelkich typów oraz amunicja nawet po kilkudziesięciu latach spoczynku głęboko w ziemi jest wciąż niebezpieczna i może w każdej chwili eksplodować.
Pamiętajmy, że przedmiotów takich nie wolno dotykać, przenosić i przesuwać w inne miejsca. Natychmiast po znalezieniu należy powiadomić Policę, która zajmie się niebezpiecznym znaleziskiem. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewybuchu bądź niewypału, a także niewłaściwe postępowanie mogą doprowadzić do wielu nieszczęść, kalectwa, a nawet śmierci.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe