Ranking wynagrodzeń absolwentów uczelni technicznych. Zobacz, ile można zarobić po ZUT

  • 10.03.2021, 22:48
  • Mateusz Lipka ZUT Szczecin
Ranking wynagrodzeń absolwentów uczelni technicznych. Zobacz, ile można… Absolwenci
Studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaraz po ukończeniu studiów mogą liczyć na wysokie pensje. Wartość środkowa zarobków absolwentów ZUT wynosi 6 472 zł brutto.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie znalazł się na szóstym miejscu w zestawieniu firmy Sedlak&Sedlak, która przygotowała ranking uczelni pod względem zarobków jej absolwentów. W przeglądzie ujęto szesnaście uczelni technicznych. Za nami znalazły się m.in.: Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska oraz Politechnika Krakowska.

 

Ranking opublikowano w ramach Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Mediana zarobków naszych absolwentów, którzy nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego, wynosi 4 596 zł brutto. Osoby, które mają już doświadczenie zawodowe, mogą liczyć na dużo wyższe pensje. Absolwenci ZUT z dłuższym stażem pracy zarabiają 6 472 zł brutto, natomiast ponad 25 proc. naszych dyplomantów zarabia powyżej 9 325 zł brutto.

 

W 2020 roku w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń (OBW) uczestniczyło prawie 119 tys. osób. Z czego 58 proc. stanowili mężczyźni, 70 proc. osób ma wyższe wykształcenie, 54 proc. mieszka w dużych miastach (powyżej 100 000 mieszkańców), 46 proc. badanych pracuje w dużej lub wielkiej firmie (powyżej 250 pracowników), 82 proc. pracuje w firmach prywatnych, a 50 proc. badanych ma staż pracy krótszy niż 8 lat.

 

Ranking wynagrodzeń absolwentów uczelni technicznych dostępny jest na stronie wynagrodzenia.pl.

Mateusz Lipka ZUT Szczecin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe