Płoty mają nowego Busa

  • 09.03.2021, 12:33
  • Redakcja
Płoty mają nowego Busa

W poniedziałek 8 marca do Urzędu Miejskiego w Płotach został dostarczony nowiutki Bus. Auto zostało zakupione przy dużym wsparciu ze środków PFRON- u które wyniosło 90 tysięcy złotych, gmina Płoty dopłaciła 40 tysięcy.  

Auto jest przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych ale oczywiście będzie służyło wszystkim mieszkańcom. Nowy samochód – mówi burmistrz Radosław Mackiewicz – auta będące aktualnie w posiadaniu Urzędu są już mocno wyeksploatowane i tylko dzięki nadzwyczajnym staraniom kierowców nadal jeszcze służą mieszkańcom.

 

Będzie też bardziej ekologicznie, samochód posiada wszystkie układy wpływające na jak najmniejszą uciążliwość dla środowiska naturalnego, jest też bardziej ekonomiczny. Burmistrz trochę ubolewa, że zabrakło środków na zakup dwóch samochodów, bo potrzeby przewozowe w gminie są duże, to są przewozy nie tylko osób niepełnosprawnych ale uczniów do szkól, z gminnego transportu korzystają też sportowcy, przedszkolaki i jest tych potrzeb bardzo wiele.

Redakcja

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe