Uroczystości z okazji 76. rocznicy Polskości Płotów

  • 05.03.2021, 09:58
  • Redakcja
Uroczystości z okazji 76. rocznicy Polskości Płotów

Uroczystości z okazji 76. rocznicy Polskości Płotów rozpoczęły się tradycyjnie przed pomnikiem Żołnierzy przy dworcu PKP.

Przed pomnikiem zebrały się delegacje płotowskich samorządowców i przedstawicieli organizacji społecznych i kombatanckich oraz pocztów sztandarowych. Po odegraniu hymnu państwowego i okolicznościowym wystąpieniu  burmistrza Płotów Radosława Mackiewicza nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów i zapalonych zniczy.

Dalsza część obchodów przeniosła się na cmentarz komunalny w Płotach gdzie nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Tegoroczne obchody ze względu na obowiązujące ograniczenia związane z pandemią na tym zakończono.

Godne podkreślenia jest też, że w Płotach upamiętnienie tej ważnej rocznicy nie kończy się tylko na oficjalnych uroczystościach. Z przyjemnością przy pomniku spotkaliśmy grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Młodzi ludzie w trakcie żywej lekcji historii odwiedzali na terenie miasta historyczne miejsca . Gdy dotarli przed pomnik żołnierza była okazja do nawiązania do Rocznicy Polskości Płotów. Wizytę uczniów udokumentowaliśmy na pamiątkowej fotografii.

Redakcja

Zdjęcia (30)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe