Wyjątkowy obiekt na dziedzińcu Muzeum Tradycji Regionalnych

  • 04.03.2021, 22:57
  • Daniel Źródlewski
Wyjątkowy obiekt na dziedzińcu  Muzeum Tradycji Regionalnych

Na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych można zobaczyć tymczasowo zdeponowaną, oczekującą na rozpoczęcie prac konserwacyjnych oraz opracowanie, barokową płytę nagrobną szczecińskiego ludwisarza Johanna Jacoba Mangoldta i jego żony Dorothei z 1699 roku.

Odkrycie unikatowej płyty miało miejsce pod koniec 2020 roku podczas porządkowania i ewidencjonowania jednego z poniemieckich cmentarzy w prawobrzeżnej części Szczecina.

Płytę odkrył dr Marek Łuczak, prezes Pomorskiego Towarzystwa Historycznego wraz z przedstawicielami z Fundacji Droga Lotha oraz gronem wolontariuszy.

Z uwagi na stan zabytku oraz tymczasową formę ekspozycji prosimy o zachowanie wyjątkowej ostrożności podczas jego oglądania.

Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych [ul. Staromłyńska 27] jest czynne od czwartku do niedzieli między 12.00 a 18.00.

Daniel Źródlewski

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe