Ekologicznie i funkcjonalnie - po remoncie siedziby Nadleśnictwa Gryfice

  • 22.02.2021, 21:04
  • Redakcja
Ekologicznie i funkcjonalnie - po remoncie siedziby Nadleśnictwa Gryfice

O szczegółach remontu siedziby Nadleśnictwa mówi Marian Kowalicki, starszy specjalista do spraw budowlanych w Nadleśnictwie Gryfice. Zakończony właśnie Remont to był 2 etap modernizacji budynku.

Obejmował modernizację elewacji zewnętrznej, przebudowę poddasza z adaptacją na pomieszczenia biurowe oraz wymianę konstrukcji pokrycia dachu i wymiana systemu ogrzewania budynku z ogrzewania kotłem olejowym na wykorzystanie pompy ciepła z zastosowaniem tzw. dolnego źródła ciepła - wykorzystanie sąd pionowych czyli ciepła ziemi.

Remont elewacji zewnętrznej pomimo, że budynek nie jest wpisany do rejestru zabytków to żeby zachować charakter elewacji został wykonany w technologii prac konserwatorskich.

Całość – od podpisania umowy do oddania zajęła ponad dwa lata, ale z powodu epidemii, sam odbiór przeciągnął się o ponad pół roku – „na czysto” prace remontowe trwały ok 1,5 roku. Planujemy jeszcze uzupełnić obiekt o podświetlenie wieży która po remoncie prezentuje się bardziej atrakcyjnie.

Warto wspomnieć, że po zakończeniu prac modernizacyjnych na elewacji budynku umieściliśmy tablicę pamiątkową poświęconą byłemu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Gryfice Włodzimierzowi Mańkowskiemu.

 

Kolejne działania proekologiczne to wykorzystanie własnych źródeł energii elektrycznej – jest już zrobiona wstępna analiza z której wynika, że potrzebna by była instalacja ze 140 – 150 paneli fotowoltaicznych. Przybliżony koszt to ok. 300 tys. Złotych.

 

Przypomnijmy, pierwszy etap zrealizowany w latach 2011-2013 obejmował przebudowę i remont parteru i pierwszego piętra oraz głównego wejścia z przystosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

 

Redakcja

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe