GAZ-SYSTEM wspiera ekologiczne projekty

  • 24.02.2021, 08:52
  • Iwona Dominiak - GAZ-SYSTEM
GAZ-SYSTEM wspiera ekologiczne projekty
Fundusz Naturalnej Energii to organizowany przez GAZ SYSTEM program grantowy, który od 11 lat cieszy się dużym zainteresowaniem samorządów, szkół oraz organizacji pozarządowych. W tegorocznej edycji konkursu do Spółki wpłynęło rekordowe 221 wniosków z prośbą o wsparcie finansowe dla lokalnych inicjatyw ekologicznych. Jury konkursu wybrało 48 projektów, którym przyznano dofinansowanie. Łączna wartość udzielonych grantów wyniosła blisko pół miliona złotych.

Jako spółka czujemy się odpowiedzialni za otoczenie przyrodnicze, w którym działamy. Dlatego aktywnie wspieramy lokalne społeczności w inicjatywach na rzecz ochrony środowiska. W tym roku na szczególne wyróżnienia zasłużyły projekty istotne z punktu widzenia edukacji ekologicznej – czyli gra terenowa, mini domki do nauki napędzane energią solarną oraz zajęcia dydaktyczne dot. właściwego i racjonalnego użytkowania wody” – powiedziała Iwona Dominiak, Rzecznik Prasowy GAZ-SYSTEM.

 

Cieszymy się, że kolejny raz mamy przyjemność współpracy przy realizacji Funduszu Naturalnej Energii. W tym roku, jak zawsze, poziom merytoryczny projektów jest wysoki. Z kolei pomysły na realizację działań są nie tylko coraz bardziej adekwatne do lokalnych potrzeb środowiskowych i społecznych, ale również aktywizują mieszkańców do wspólnego podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju” - powiedziała Katarzyna Dytrych, Prezes Zarządu Fundacji „Za górami, za lasami”.

 

Tegoroczna edycja Funduszu Naturalnej Energii koncentrowała się na projektach, których realizacja ma na celu przeciwdziałanie niekorzystnym zmianom klimatu. W szczególności zwracano uwagę na wnioski które poruszały tematykę rozwiązywania problemów niedoboru wody oraz wspierania rozwoju alternatywnych źródeł energii.

 

XI edycja Funduszu Naturalnej Energii odbyła się pod patronatem honorowym Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem społecznym konkursu została Fundacja "Za górami, za lasami". Konkurs skierowany był m.in. do samorządów, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych działających na terenie 8 województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego.

 

W XI edycji konkursu Jury nagrodziło 48 projektów, a 3 najlepsze wyróżniło za innowacyjne rozwiązania i kreatywność, przyznając dodatkowe kwoty dofinansowania na rozwój inicjatyw i zakup pomocy dydaktycznych:

 

I miejsce i 6 tys. zł dla Śląskiego Ogrodu Botanicznego - Związku Stowarzyszeń za projekt Różnorodność leży w naturze - questing w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie,

II miejsce i 5 tys. zł dla Zespołu Szkół Energetycznych im. Gen. Władysława Sikorskiego w Rzeszowie za projekt minidomek DSE z platformą solarną,

III miejsce i 4 tys. zł dla Domu Kultury "Idalin" w Radomiu za projekt 3 x E dla wody: ETNO, EDU, EKO.

 

Gratulujemy wszystkim 48 Laureatom XI edycji konkursu Fundusz Naturalnej Energii. W województwie zachodniopomorskim wyróżnione zostały poniższe projekty:

 

1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolinie, projekt: Wolin - zielona wyspa, zielona energia

2. Gmina Dobra, projekt: Wspieramy bioróżnorodność we wsi Łęgi,

3. Stowarzyszenie Carpe diem w Dobrej, projekt: Weekend Otwartych Ogrodów,

4. Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie, projekt: Od kropelki do kropelki,

5. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rewalu, projekt: Edukacyjna Ścieżka Ekologiczna i warsztaty edukacyjne pt. "Morświnkowe opowieści",

6. Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Kopnicy, projekt: Żyj z energią na co dzień.

 

Pełna lista laureatów znajduje się pod linkiem: https://www.gazsystemdlanatury.pl/o-konkursie/

 

Więcej informacji o Funduszu Naturalnej Energii można znaleźć na stronie konkursu: www.gazsystemdlanatury.pl oraz na profilu FB/FunduszNaturalnejEnergii.

 

Iwona Dominiak - GAZ-SYSTEM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe