Brak ogrzewania mieszkańców części Szczecina tematem spotkania u wojewody

  • 10.02.2021, 20:07
  • centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Brak ogrzewania mieszkańców części Szczecina tematem spotkania u wojewody

Na roboczym posiedzeniu zwołanym przez wojewodę zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego spotkały się dziś wszystkie strony odpowiedzialne za proces wytwarzania i przesyłania ciepła dla mieszkańców Szczecina. W spotkaniu uczestniczył m.in.: prezydent Szczecina Piotr Krzystek, dyrektor Zespołu Elektrociepłowni Dolna Odra Sylwester Chruszcz oraz przedstawiciele Szczecińskiej Energetyki Cieplnej. W spotkaniu udział wzięli także zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek Popławski oraz dyrektor SPSK nr 2 PUM na Pomorzanach Marcin Sygut.

 

Wojewoda Zbigniew Bogucki podkreślał, że za rozwiązanie problemu odpowiedzialne są wszystkie strony zaistniałej sytuacji związanej z brakiem ogrzewania u ok. 30 tys. mieszkańców miasta, a także pacjentów leczonych w SPSK nr 2 na Pomorzanach.

 

- Zaprosiłem Państwa, by dać możliwość nawiązania bezpośredniej komunikacji i wspólnego zastanowienia się, jakie kroki powinny zostać natychmiast podjęte, by zabezpieczyć mieszkańców miasta i pacjentów szpitala w sytuacji, kiedy problem z awarią nie zostanie rozwiązany w ciągu najbliższych godzin – mówił wojewoda Zbigniew Bogucki. – Chciałbym, aby Państwo skupili się na szukaniu rozwiązania problemu, a nie na przerzucaniu odpowiedzialności. Jednocześnie zapewniam o gotowości do wsparcia miejskich służb zarządzania kryzysowego przez służby i inspekcje wojewódzkie.

 

Jednym z tematów spotkania było zaopatrzenie szpitala na Pomorzanach w alternatywne źródła wytwarzania energii cieplnej. Pomoc zaoferowała zachodniopomorska Państwowa Straż Pożarna.

- Na terenie województwa mamy zabezpieczone 43 nagrzewnice, z tego część to nagrzewnice elektryczne, które mogą wspomóc szpital, jeśli sytuacja z brakiem ciepła będzie się przedłużać - mówił zastępca komendanta st. bryg. Marek Popławski.

W sytuacji przedłużających się zakłóceń w pracy Elektrociepłowni Pomorzany – rozważana będzie ewakuacja części pacjentów szpitala na Pomorzanach do innych szpitali na terenie miasta.

 

centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe