Burmistrz Robert Czapla realizuje kolejną obietnicę – ruszają prace przy dokończeniu ścieżki pieszo- rowerowej wokół Jeziora Nowogardzkiego

  • 02.02.2021, 10:34
  • Redakcja
Burmistrz Robert Czapla realizuje kolejną obietnicę – ruszają prace przy…

W poniedziałek 1 lutego – poprzez symboliczne wbicie łopat oficjalnie rozpoczęła się budowa ostatniego, zamykającego całość odcinka ścieżki pieszo - rowerowej wokół Jeziora Nowogardzkiego – to teren wiodący przez las na wysokości Domu Pomocy Społecznej przy ul. Smużyny, z udziałem burmistrza Roberta Czapli, właściciela firmy Transgryf2 - wykonawcy inwestycji  Michała Piotrowskiego oraz radnego  Stanisława Saniuka.

Prace mają ruszyć już 2 lutego w związku z tym – na czas robót ten odcinek ścieżki zostanie zamknięty dla użytkowników. Prace mają potrwać rok, ale wykonawca obiecał, że w związku z tym, że leśny odcinek jest ważnym traktem komunikacyjnym dla mieszkańców postara się zrealizować tę inwestycję nawet przed „majówką”.

Ścieżka będzie w pełni ekologiczna - żwirowa nawierzchnia typu HanseGrand jest przyjazna nie tylko dla użytkowników ale też okolicznych drzew. Należy dodać, że przebieg ścieżki zaprojektowano w taki sposób aby nie trzeba było wycinać żadnego rosnącego tam drzewa.

Spełniająca z wyborczą obietnicę burmistrza będącą odpowiedzią na  petycję w sprawie budowy ścieżki wokół Jeziora Nowogardzkiego pod którą podpisało się 3 tysiące mieszkańców. Prace związane z realizacją tego postulatu – budowa funkcjonalne ścieżki pieszo - rowerowej rozpoczęto już w 2014 roku, po wielu perturbacjach, rozpoczęta właśnie kosztem 623 tys. (z czego większość pokryje dotacja z tzw. funduszy covidowych) stanowi dokończenie całości. Dzięki temu, że przewidywany koszt był znacznie wyższy niż zadeklarował wykonawca „zaoszczędzone” pieniądze zostaną wykorzystane na wykonanie oświetlenia ścieżki.  

Redakcja

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe