Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie - najbliższe propozycje online

  • 08.02.2021, 19:46
  • Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie - najbliższe propozycje online Il Piccolo coro, fot. D. Grochulska

Gawęda historyczna i nostalgia za NRD, koncert dziecięcego chóru i wykład o źródłach karnawałowego szaleństwa, to najbliższe propozycje online Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

Premierowe wydarzenia online będą dostępne na stronie https://zamek.szczecin.pl , kanale https://www.youtube.com/user/zkpszczecin i Facebooku https://www.facebook.com/zamek.szczecin/.

 

We wtorek 9 lutego o godzinie 17:00 zapraszamy na Zamkową Gawędę Historyczną. Tematem, jaki podejmie historyk dr Tomasz Ślepowroński będzie „Obraz NRD w muzeach Pomorza Przedniego”. Istnienie NRD jest ważnym elementem pamięci historycznej dla dwóch najstarszych pokoleń niemieckich Pomorzan. Część społeczeństwa wspomina z tęsknotą te czasy, co doskonale oddaje zjawisko „ostalgii”, specyficznej nostalgii, sentymentu za atmosferą wschodnich, komunistycznych Niemiec.

 

11 lutego, już druga tegoroczna odsłona cyklu Czwartkowe Wieczory Chóralne. Tym razem zapraszamy na dziecięcy koncert karnawałowy w wykonaniu Il Piccolo Coro pod Kasztanem. To chór dziecięcy z Przedszkola Publicznego nr 66 Pod Kasztanem w Szczecinie. Zespół jest laureatem m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Dziecięcych oraz Wojewódzkiego Przeglądu Chórów i Zespołów Kameralnych. Dyrygentem chóru jest Eliza Nowakowska. Premiera materiału o godzinie 17:00.

 

W niedzielę 14 lutego o godzinie 16:00 zapraszamy na Zamkowy Wieczór Książęcy. Prowadzący spotkanie, dr Wojciech Kral i dr Andrzej Wątorski w materiale „Oblicza karnawału” opowiedzą o źródłach karnawałowego szaleństwa. Wyjaśnią m.in. jak głębokie filozoficzne i kulturowe treści kryją się za beztroską zabawą, kolorowymi przebraniami i jakie odzwierciedlenie znalazł karnawał w muzyce czy literaturze.

 

Ponadto na zamkowym dziedzińcu do końca maja 2021 dostępna jest wystawa plenerowa „Książę się żeni!”. Ekspozycja przygotowana z okazji 530. rocznicy ślubu Bogusława X i Anny Jagiellonki przybliża okoliczności zawarcie tego niezwykle ważnego dla Pomorza związku i relacjonuje huczne uroczystości weselne. Wystawę dopełniają materiały ikonograficzne z epoki ilustrujące opisywane wydarzenia.

 

 

 

 

W załączniku kadry z zamkowych spotkań i fotografia Chór Il Piccolo Coro pod Kasztanem

Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Kadry z zamkowych spotkań

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe