Czytają książki, aby uratować mamę koleżanki

  • 05.02.2021, 20:19
  • Mateusz Lipka - ZUT
Czytają książki, aby uratować mamę koleżanki
„Book Challenge - w roku 2021 przeczytam 12 książek #dlaMamci" – to akcja, którą na Facebooku rozkręcili pracownicy Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT. W rocznym maratonie czytania, bierze już udział ponad sto osób. Wszystko dla Hanny Łysiak - „Mamci", która od lat choruje na złośliwego raka kobiecych narządów rodnych.

Pani Hania przeszła już wiele kosztownych operacji i badań. Cztery lata temu nastąpił nawrót choroby. Niestety ogólnodostępne możliwości leczenia jedynie spowalniają rozwój nowotworu oraz wyniszczają jej organizm.

W czerwcu u.br. pracownicy Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dla pani Hani. Do tej pory uzbierano prawie 110 tysięcy złotych. Do końca zbiórki zostało 40 tysięcy złotych.

 

Marzę o tym, aby kiedyś zabrać Mamcię na wspólną wędrówkę po górskich szlakach – napisała w przejmującym apelu o pomoc na stronie zbiórki pomagam.pl/mamahania Angelika Łysiak, która na co dzień pracuje w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT.

 

Przyjaciele Angeliki oraz wszyscy chętni, którzy chcą pomóc pani Hani licytują, biegają, jeżdżą na rowerze, a od 1 stycznia czytają książki. Grupa oddanych lekturze liczy już ponad 100 osób.

 

Początek roku to prawdopodobnie najlepszy moment, aby postawić przed sobą nowe wyzwania. Przystępując do inicjatywy przede wszystkim pomagamy „Mamci", ale i motywujemy się wzajemnie do odkrywania nowości książkowych. W wartościowy sposób spędzamy czas wolny, którego mamy trochę więcej z powodu pandemii. Rozwijamy kreatywność, wyobraźnię i poznajemy nowych znajomych, którzy mają dobre serce i realizują książkowe wzywanie – powiedziała Daria Wróbel, koordynatorka akcji.

 

Zasada udziału w czytelniczym wyzwaniu jest bardzo prosta. W każdym miesiącu czytamy min. jedną książkę. Po jej przeczytaniu wpłacamy na konto zbiórki min. pięć złotych. Jeżeli nie uda nam się przeczytać książki w jeden miesiąc to wpłacamy min. dziesięć złotych – czytamy na stronie wyzwania.

 

Więcej informacji na temat „Book Challenge #dlaMamci" znajduje się na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/2909526312638448.

Mateusz Lipka - ZUT

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe