Składamy wnioski w ramach programu Rodzina 500+

  • 04.02.2021, 18:47
  • CENTRUM PRASOWE WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO
Składamy wnioski w ramach programu Rodzina 500+
Nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach rządowego programu „Rodzina 500+” drogą elektroniczną ruszył 1 lutego. Od wczoraj rodzice w całej Polsce złożyli przeszło 682 tys. wniosków. Na Pomorzu Zachodnim złożonych zostało już ponad 31 tys. wniosków. O rządowym programie podczas konferencji prasowej w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie mówili: Małgorzata Golińska, sekretarz stanu w Ministerstwo Klimatu i Środowiska, posłowie Leszek Dobrzyński i Michał Jach oraz Zbigniew Bogucki - wojewoda zachodniopomorski i wicewojewoda Marek Andrzej Subocz.

- Cztery słowa, które oddają sedno rządowego programu Rodzina 500+ to: rodzina, godność, wiarygodność i rozwój. Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera i będzie wspierał polskie rodziny – mówił podczas konferencji prasowej wojewoda Zbigniew Bogucki - To program, który przywrócił godność polskim rodzinom.

 

Podczas całego okresu trwania rządowego programu Rodzina 500+ na Pomorzu Zachodnim świadczeniem objęto 261,5 tys. dzieci. Do rodzin w Zachodniopomorskiem trafiło 5,3 mld zł wsparcia.

 

Rok 2021 przyniósł ważną zmianę związaną z ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Od tego roku prawo do świadczenia „500+” ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

 

Wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lutego drogą elektroniczną, czyli za pośrednictwem portalu Empatia, poprzez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

 

Ważne terminy!

O czym warto pamiętać? Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca. Dlatego nie warto zwlekać.

 

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku – a więc z zachowaniem ciągłości wypłaty świadczenia.

 

Więcej na ten temat rządowego programu Rodzina 500+:

https://www.gov.pl/web/rodzina/rodzina-500-plus

CENTRUM PRASOWE WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe