II Kongres Stowarzyszenia Polska 2050

  • 02.02.2021, 11:29
  • Biuro Prasowe Ruchu Polska 2050
II Kongres Stowarzyszenia Polska 2050

W sobotę 30 stycznia b.r. odbył się II Kongres Stowarzyszenia Polska 2050 z udziałem Zarządu Stowarzyszenia Polska 2050, zarządów regionalnych, zaproszonych liderów i przedstawicieli pozostałych filarów, m.in. Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz z Instytutu Strategie 2050 oraz Michał Kobosko, reprezentującego powstającą partię Polska 2050 Szymona Hołowni.

Kongres odbył się w celu oceny działań ostatnich pięciu miesięcy, dopracowania relacji z filarami Ruchu i wyznaczenia kolejnych działań strategicznych. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, odbył się w formule online.

„Pięć miesięcy temu debatowaliśmy nad statutem, powołaliśmy zarządy wojewódzkie. To było olbrzymie wyzwanie. Wtedy formowaliśmy stowarzyszenie. Teraz budujemy także partię, opierając działalność obywatelską na trzech filarach: głowie, sercu i rękach.” – mówił w wystąpieniu otwierającym Kongres Szymon Hołownia, Prezes Stowarzyszenia i lider Ruchu Polska 2050. „Robimy coś, co jest niewykonalne, nikomu się to nie udało”, podkreślił lider ruchu.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz zabrała głos w sprawie relacji pomiędzy Instytutem Strategie 2050, a Stowarzyszeniem i tworzącą się partią: „Strategie to „głowa” naszego ruchu. To wspólna praca ze Stowarzyszeniem i przyszłą partią i wyposażanie ruchu w niezbędną wiedzę”.

W ciągu ostatnich miesięcy Stowarzyszenie zrealizowało setki działań społecznych. Przykładowo: poznańscy wolontariusze i członkowie Polski 2050 realizują autorski projekt streetworkingu, którego celem jest wspieranie posiłkiem, maseczkami osób w kryzysie bezdomności na terenie Poznania. Na skalę ogólnopolską stowarzyszenie organizuje korepetycje dla dzieci z pieczy zastępczej. Kongres zainaugurował również 2 projekty ogólnopolskie: Klub Seniora Polska 2050 oraz Klub Krwiodawstwa. Kolejne w przygotowaniu.

„Jesteśmy prekursorami, albowiem nikt nie budował jeszcze ruchu obywatelskiego w dobie pandemii. Pomimo wielu przeciwności zrobiliśmy rzeczy, o których wszyscy mówili, że nigdy się nie wydarzą. Kongres pokazał nam również, jak silna jest w nas motywacja, by zawalczyć o nową jakość na różnych płaszczyznach naszego życia społeczno-politycznego.” – podsumowała sobotnie wydarzenia Agnieszka Kosińska, liderka wojewódzka Polska 2050 w województwie zachodniopomorskim.

Na Kongresie Pomorze Zachodnie reprezentowała liczna grupa. W komplecie obecni byli członkowie zarządu wojewódzkiego. W obradach w podgrupach uczestniczyły także osoby odpowiedzialne w szczecińskim biurze za kontakt z wolontariuszami. W sumie z województwa zachodniopomorskiego w Kongresie uczestniczyło siedem osób.

„Tak liczna reprezentacja nie jest przypadkowa. W Ruchu Polska 2050 nasze województwo ma mocną pozycję. Pomaga tutaj duża aktywność członków zarządu, jak i fakt, że lider tworzącej się partii, Michał Kobosko, jest rodzinnie związany ze Szczecinem.” – wyjaśnił Przemysław Łonyszyn, koordynator ds. mediów lokalnych Polska 2050 w województwie zachodniopomorskim.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu podsumowującego wydarzenie: https://youtu.be/0hcpGYlVSm0

Biuro Prasowe Ruchu Polska 2050

Zdjęcia (2)

Agnieszka Kosińska
Przemysław Łonyszyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe