Leśne osocze, leśna krew... Leśnicy z terenu RDLP Szczecin oddają krew w ramach ogólnopolskiej akcji

  • 01.02.2021, 20:34
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Leśne osocze, leśna krew...    Leśnicy z terenu RDLP Szczecin oddają krew w ramach ogólnopolskiej akcji

Po raz kolejny leśnicy pomagają najbardziej potrzebującym. Lasy Państwowe we współpracy z Narodowym Centrum Krwi organizują akcję oddawania krwi i jej składników oraz osocza od ozdrowieńców po COVID-19. Akcja rozpoczęła się 27 stycznia i potrwa do końca tego roku.

W akcji biorą udział leśnicy z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Jednym z pierwszych był leśniczy Leśnictwa Lipiany (Nadleśnictwo Myślibórz) Arkadiusz Gargoliński, który w dniu 27 stycznia 2021 r. oddał osocze w terenowym oddziale w Gorzowie Wlkp. Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Jego osocze wspomoże leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

- Jesteśmy dumni z naszego kolegi po fachu za jego empatię i dar serca. Niezwykły wyraz „leśnej” solidarności. Jest dla nas wzorem do naśladowania. Jak będzie to możliwe włączy się nas więcej w tę niezwykle ważną inicjatywę – mówi Dominika Lewandowska-Biel z Nadleśnictwa Myślibórz.

We wszystkich regionalnych centrach krwiodawstwa brakuje krwi i jej składników. Zapasy tej życiodajnej substancji są na wyczerpaniu, brakuje nie tylko krwi tych najrzadszych grup, ale często także tych najpopularniejszych.

Krew jest potrzebna cały rok. Od jej dostępności często zależy ludzkie życie i zdrowie. Dlatego tak ważne jest odbudowanie stanu jej zapasów sprzed pandemii. Rośnie także zapotrzebowanie na osocze od ozdrowieńców, które łagodzi objawy choroby.

- Krew to bezcenny dar. Cieszymy się, że możemy się nim podzielić. Leśnicy są zawsze wrażliwi na los innych, dlatego starają się być tam, gdzie potrzebna jest pomoc – podkreśla Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Na stronie https://krew.info/zapasy/ można sprawdzić, gdzie i jakiej grupy krwi najbardziej brakuje.

Na zdjęciu: Leśniczy Arkadiusz Gargoliński (RDLP Szczecin) oddający krew

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe