Gospodarka jest ważna, ale zdrowie ludzi też

  • 31.01.2021, 18:13
  • Halina Szymańska
Gospodarka jest ważna, ale zdrowie ludzi też

Sesja Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego toczyła się wokół sytuacji gospodarki na Pomorzu Zachodnim. Radna Halina Szymańska wie, że problemy dotyczą głównie branży turystycznej, gastronomicznej i rozrywkowej w całym kraju. W wielu krajach Europy powracają obostrzenia lub te obowiązujace są bardzo dotkliwe, jak na przykład godzina policyjna.

 

- Jeżeli na szali jest życie ludzi, trzeba do obostrzeń czasu pandemii podchodzić rozsądnie - mówiła w "Rozmowie pod Krawatem" w Polskim Radio Szczecin Halina Szymańska, radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z Łobza.

- W 2020 roku dla turystyki został wprowadozny bon turystyczny, który spowodował, że wiele osób wybrało Wojewóztwo Zachodniopomorskie na wakacje Turyści bardzo często zatrzymywali się w miejscach położone daleko od plaż Bałtyku, gdyż tam nie było wolnych pensjonatów. Bon turystyczny - jest ludzką solidarnością. Teraz został poszerzony zakres możliwości wykorzystania jego - podkreślala Szymańska.

- Ludzie rozumieją sytuację i wspomagają innych chociażby przez niewycofywanie na przykład zgłoszonych rezerwacji, więc taki pieniądz, który już został włożony w tę turystykę nie zostaje wycofany. Dzisiaj są rezerwowane pobyty na wakacje. Z drugiej strony mamy taką sytuację, jaką mamy, jeżeli na szali jest zdrowie i życie ludzi, to wydaje mi się, że te dyskusje powinny jednak ograniczać się do tego, w jaki sposób to przeżyć na spokojnie - mówiła Szymańska.

 

Od 1. lutego otwarte będą galerie handlowe i muzea w reżmie santirarnym.

 

Trudną sytuację spowodowaną epidemią COVID-19 szczególnie odczuwają przedsiębiorcy. Dlatego rząd wspiera polskie firmy. W ramach Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej wypłacono już ponad 176 mld zł wsparcia na łagodzenie skutków epidemii. - Te dodatkowe środki pozwoliły na ochronę ponad pięciu milionów miejsc pracy. Rząd wydłużuł czas składania wniosków do urzędów pracy na wsparcie dla przedsiębiorców - dodaje Halina Szymańska, radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z list PiS.

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, której prezesem jest Halina Szymańska, wsparła rodziny rolników poprzez program zakupu komputerów dla uczniów.

 

Na zdjęciu: Halina Szymańska, radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. W ostanich wyborach do Sejmiku uzyskała wynika 12867 głosów z powiatów: Świnoujście, Goleniów, Kamień Pomorski, Gryfice i Łobez.

Halina Szymańska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe