Udaremnione próby przemytu telefonów komórkowych oraz kart SIM na teren Aresztu Śledczego w Szczecinie oraz w Międzyrzeczu

  • 25.01.2021, 18:35
  • Dyrekcja Okręgowa Służby Więziennej w Szczecinie
Udaremnione próby przemytu telefonów komórkowych oraz kart SIM na teren Aresztu Śledczego w Szczecinie oraz w Międzyrzeczu

W radioodbiorniku przesłanym z zewnątrz do jednego z tymczasowo aresztowanych przebywających w szczecińskim areszcie ujawniono ukryte dwa telefony komórkowe.

W trakcie rutynowej kontroli sprzętu audio dostarczanego osadzonym w przesyłkach pocztowych funkcjonariusz ujawnił ukryty w  obudowie radioodbiornika ukryte dwa telefony komórkowe.

Natomiast w Areszcie Śledczym w Międzyrzeczu funkcjonariusze ujawnili kartę SIM do telefonu komórkowego, która ukryta została w etykiecie odzieży dostarczonej z zewnątrz w paczce odzieżowej, którą miał otrzymać jeden z osadzonych. 

Należy zaznaczyć, że osadzeni w czasie pobytu w warunkach izolacji więziennej nie mogą posiadać telefonów komórkowych. Skazani mogą korzystać na własny koszt lub na koszt rozmówcy z samoinkasujących aparatów telefonicznych znajdujących się w oddziale mieszkalnym. Natomiast tymczasowo aresztowani mogą korzystać z takiej możliwości tylko za zgodą organy dysponującego do dyspozycji którego pozostają w związku z toczącym się postępowaniem karnym – powiedział mjr Sebastian Matuszczak rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie. 

Nielegalny telefon w posiadaniu osadzonych stanowi bardzo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku w areszcie śledczym, a w szczególności dla prawidłowego przebiegu postępowania karnego. Funkcjonariusze wykazali się profesjonalizmem udaremniając przemyt.

Opisane przypadki to kolejne nieudane próby transferu na teren jednostki penitencjarnej przedmiotów niedozwolonych, do których najczęściej należą środki łączności oraz środki odurzające. Wcześniejszej udaremnione próby zostały ujawnione między innymi w paczkach przesyłanych do skazanych z zewnątrz oraz u osób ubiegających się o widzenia z osadzonymi.

 

Sukces nie byłby możliwi gdyby nie profesjonalizm, wyszkolenie oraz wieloletnie doświadczenie funkcjonariuszy. Jednak nawet najlepszy funkcjonariusz musi być wspierany przez specjalistyczny sprzęt służący do prześwietlania przesyłek i bagażów, a także wykrywania sygnału emitowanego przez telefony komórkowe oraz pomoc niezastąpionych psów specjalnych przeznaczonych do wykrywania środków odurzających. 

Dyrekcja Okręgowa Służby Więziennej w Szczecinie

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe