Nielegalne komputery do gier zatrzymane w Szczecinku

  • 20.01.2021, 19:08
  • Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Nielegalne komputery do gier zatrzymane  w Szczecinku
  • Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli nielegalny salon gier hazardowych w Szczecinku.
  • W skontrolowanym lokalu zabezpieczono automaty do gier i komputery wykorzystywane do nielegalnych gier.
  • Za naruszenie przepisów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

 

19 stycznia br. funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS)  przeszukali lokal w centrum Szczecinka, w którym urządzane były nielgalne gry hazardowe.

Zabezpieczono 4 komputery wykorzystywane do gier hazardowych oraz  monitoring i modem router. Zabezpieczono też gotówkę w wysokości 610 zł.

Na miejscu zastano osobę z obsługi, która została przesłuchana.

W czynnościach uczestniczyło 7 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

Przypomnamy, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe