Nielegalny salon gier w centrum Szczecina

  • 20.01.2021, 18:42
  • Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Nielegalny salon gier w centrum Szczecina
  • Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli nielegalny salon gier hazardowych działający w centrum Szczecina.
  • W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli automaty do gier i komputery wykorzystywane do nielegalnych gier.
  • Za naruszenie przepisów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

 

15 stycznia br. funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zamknęli kolejny nielegalny punkt hazardowy. Tym razem działania dotyczyły lokalu centrum Szczecina.

W przeszukanym lokalu zatrzymano 8 automatów do gier hazardowych, 2 komputery, 2 modemy, wideo rejestrator, 3 telefony komórkowe. Zabezpieczono  również gotówkę w kwocie 1980 zł.

Na miejscu zastano trzech graczy i jedną osobę z obsługi.  Wszystkie osoby pzewieziono do siedziby Zachodniopomorkiego Urzędu Celno-Skarbowego, gdzie zostały przesłuchane.

W czynnościach uczestniczyło 23 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

Przypominamy, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe