Joanna Mucha dołącza do Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni

  • 20.01.2021, 18:08
  • Biuro Prasowe Ruchu Polska 2050
Joanna Mucha dołącza do Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni
Podczas konferencji prasowe 20 stycznia w Sejmie RP Joanna Mucha poinformowała, że kończy współpracę z Platformą Obywatelską i dołącza do struktur Ruchu Polska 2050.

Od kilku lat drogi moje i Platformy zaczęły się coraz bardziej rozchodzić. Coraz częściej nie zgadzałam się z moją partią. Coraz częściej odmawiałam komentarzy medialnych, żeby publicznie nie generować napięcia. Coraz częściej byłam w wewnętrznej opozycji- powiedziała Joanna Mucha

W końcu uświadomiłam sobie, że jestem w innym miejscu, niż Platforma. Oni zakleszczyli się w sporze z PISem, a ja chcę Polski, w której PiS będzie już tylko traumatycznym przeżyciem. Mam marzenie o Polsce zakorzenionej demokracji, silnej każdym obywatelskim głosem i instytucjami. Marzę o Polsce pojednanej. Marzę o Polsce sprawiedliwej i czułej jak narrator Olgi Tokarczuk. Marzę o Polsce dobrobytu i bezpieczeństwa. O Polsce oddychającej świeżym powietrzem. Marzę o Polsce przyszłości. Dlatego postanowiłam przyłączyć się do Polski 2050 Szymona Hołowni. -dodała Mucha

Szymon Hołownia, lider Ruchu Polska 2050 podczas konferencji powiedział:


Joanna Mucha dołącza dzisiaj do Ruchu Polska 2050, to dla mnie, dla nas moment naprawdę szczerej radości. Potrzebujemy w Ruchu Polska 2050 jeszcze więcej silnych i mądrych kobiet.Potrzebujemy dzisiaj każdego, kto ma dość zimowego snu opozycji. Potrzebujemy dzisiaj każdego kto będzie gotów do tego, aby uwierzyć razem z nami, że bycie opozycją to nie państwowa posada. To nie komfort, to dyskomfort. To nieustanna próba zrobienia wszystkiego, żeby wziąć odpowiedzialność za sprawy Polski, żeby tak je wreszcie poukładać.

Od dziś Joanna Mucha dołącza do posłanki Hanny Gill-Piątek. Wspólnie będą reprezentować Ruch Polska 2050 w Parlamencie RP. Stworzą razem z senatorem Jackiem Burym koło parlamentarne.

Biuro Prasowe Ruchu Polska 2050

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe