Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie - najbliższe wydarzenia online

  • 19.01.2021, 20:15
  • Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie - najbliższe wydarzenia online Zamkowy Wieczór Książęcy

Szczeciński Salon Poezji z Adamem Opatowiczem, specjalny program dla dzieci i dorosłych z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Zamkowy Wieczór Książęcy upamiętniający 150 rocznicę urodzin Leona Jessela, to wirtualne propozycje Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie na najbliższy tydzień. Materiały będzie można znaleźć na stronie zamek.szczecin.pl i zamkowym kanale (www.youtube.com/user/zkpszczecin).

 

 

„O nadziei”, to motyw przewodni styczniowego Salonu Poezji. Tradycyjnie spotkanie poprowadzi Michał. J. Kawecki – pomysłodawca cyklu. Gościem Salonu będzie szczeciński aktor, kompozytor, dyrektor Teatru Polskiego Adam Opatowicz, który czytać będzie wiersze Julii Hartwig, Wisławy Szymborskiej, Adama Zagajewskiego i Czesława Miłosza. Premiera materiału zaplanowana jest na wtorek 19 stycznia, na godz. 17:00

 

Łągiewki w akcji, czyli program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka to propozycja teatralna przygotowana przez znanych szczecińskich aktorów Wiesława Łągiewkę i Martę Łągiewkę. Specjalny program familijny dla dzieci i dorosłych przeniesie widzów do krainy poezji, śpiewu i dobrej zabawy. Wydarzenie będzie dostępne na zamkowych kanałach w czwartek i piątek, 21 stycznia od godziny 8:00 do 22 stycznia do godz. 22:00.

 

Wojciech Kral i Andrzej Wątorski w pierwszej tegorocznej odsłonie Zamkowego Wieczoru Książęcego przy Muzyce, w programie „Szczecińskie stronice dziejów muzyki operetkowej” przybliżą sylwetkę Leona Jessela. To najbardziej znany kompozytor operetek, który urodził się w Szczecinie. Właśnie mija 150 rocznica urodzin twórcy.

Prowadzący opowiedzą o muzycznym życiu Szczecina z przełomu stuleci. Przybliżą również muzyczne trendy panujące wówczas w Europie. Gościem wieczoru będzie Agnieszka Roguska, która wykona słynną miniaturę fortepianową Leona Jessela - „Parada drewnianych żołnierzyków”. Powstały w 1911 roku utwór jest dzisiaj popularnym motywem wykorzystywanym w różnych opracowaniach czy ścieżkach dźwiękowych. Premiera Zamkowego Wieczoru Książęcego przy Muzyce w niedzielę 24 stycznia o godz. 16:00.

 

Tylko do 24 stycznia można podziwiać zamkowe iluminacje świąteczne. Wszyscy, którzy jeszcze nie widzieli unikatowej dekoracji, powinni się pośpieszyć. Na elewacjach Zamku mienią się jeszcze świetlne płatki śniegu, na Wieży Dzwonów Mikołaj z zaprzęgiem reniferów rusza już w kurs powrotny w swoje strony. To ostatnie momenty na sfotografowanie się z iluminacjami 3D - reniferem i wielką świąteczną bombką czy blisko 12 - metrową choinką. Już wkrótce magiczna atmosfera będzie ustępować z zamkowych dziedzińców

 

Do końca stycznia można także oglądać wystawę online Jan Bociąga. Kolor i Geometria. Prace świnoujskiego artysty malarza prezentowane były w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie od września ubiegłego roku. Wystawa zorganizowana została z okazji 60-lecia pracy twórczej malarza. Na wystawę składało się 49 prac powstałych od lat 70. XX wieku do 2019 roku. Niestety sytuacja epidemiczna nie pozwoliła dokończyć prezentacji ekspozycji w zamkowych przestrzeniach. Obecnie w wirtualnej galerii na stronie zamek.szczecin.pl prezentujemy wybrane obrazy J. Bociągi.

 

FOTO:  kadry z nagrań zamkowych wydarzeń

Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (6)

Łągiewki w akcji- program familijny
Łągiewki w akcji- program familijny
Salon Poezji A Opatowicz
Salon Poezji M Kawecki
Zamkowy Wieczór Książęcy
Zamkowy Wieczór Książęcy

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe