Funkcjonariusze Służby Więziennej też uczą się ….. zdalnie

  • 19.01.2021, 17:00
  • Dyrekcja Okręgowa Służby Więziennej w Szczecinie
Funkcjonariusze Służby Więziennej też uczą się ….. zdalnie
W ramach szkolenia podoficerskiego naukę w tej właśnie formie rozpoczęło 38 funkcjonariuszy, w tym cztery panie. Cele jest jeden, zdobycie szlifów podoficerskich.

Czas pandemii wprowadził wiele ograniczeń i utrudnień. Nie mogły jednak one spowodować obniżenia standardów pełnienia służby. Nowa sytuacja wymusiła od nas wszystkich wdrożenie kreatywności, elastyczności i nieszablonowych rozwiązań. Wielką pomocą okazały się najnowsze zdobycze technologii, w które wyposażona została Służba Więzienna. Umożliwiły one przeniesienie szkolenia do „cyberprzsetrzeni”, bez uszczerbku na jego jakości, co pozwala w odpowiedni sposób przygotować funkcjonariuszy do wykonywania zadań służbowych.

Zajęcia realizowane są za pośrednictwem wideokonferencji. Szkoleni funkcjonariusze przebywają w jednostkach penitencjarnych, w których pełnią na co dzień służbę. Dzięki zaawansowanej technologii, którą mamy do dyspozycji, otrzymują wysokiej jakości przekaz informacji płynących od wykładowców. W trakcie zajęć mają możliwość zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi od prowadzących. Kolejny etap szkolenia przybierze formę stacjonarną co pozwoli skutecznie utrwalić wiedzę teoretyczną, a przede wszystkim przełożyć ją na realizację zadań praktycznych. powiedział mjr Sebastian Matuszczak rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie.

W praktyce różnica pomiędzy takimi zajęciami, a tradycyjnie realizowanymi wykładami nie jest zbyt duża. Funkcjonariusz mają do przyswojenia obszerny materiał dydaktyczny. Udział w zajęciach nie zwalnia z innych obowiązków służbowych, a poziom przyswojenia wiedzy sprawdzą nie tylko wykładowcy, ale również bezpośredni przełożeni.

Dyrekcja Okręgowa Służby Więziennej w Szczecinie

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe