Game over. Komputery do gier hazardowych zarekwirowane w Goleniowie

  • 16.01.2021, 19:16
  • Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Game over. Komputery do gier hazardowych zarekwirowane w Goleniowie
  • Nielegalny salon gier hazardowych w Goleniowie zlikwidowany przez zachodniopomorską KAS.
  • Zabezpieczono 6 komputerów, monitoring i gotówkę.
  • Przesłuchano zatrzymanych graczy i pracownika obsługi.

 

14 stycznia br. funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Goleniowie. Lokal mieścił się
w centrum miasta przy głównej ulicy.

Na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Goleniowie przeszukano wytypowany lokal. Zabezpieczono w nim 6 komputerów wykorzystywanych do nielegalnych do gier hazardowych oraz dodatkowy monitor do obsługi kamer przemysłowych. Ponadto zabezpieczono 2 kamery, telefon komórkowy, modem z kartą SIM, wideo rejestrator oraz gotówkę w wysokości 920 PLN, która była przeznaczona na wypłaty nagród.

W kontrolowanym lokalu zatrzymano i przesłuchano osobę nadzorującą tę działalność. Przesłuchano również graczy.

W czynnościach uczestniczyło 16 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Zasady prowadzenia działalności hazardowej

Prowadzenie legalnej działalność związanej z urządzaniem gier na automatach w Polsce możliwe jest tylko w kasynach gry (przez podmioty posiadające koncesję na kasyno gry)
i w salonach gier (przez podmiot wykonujący monopol państwa), przy czym automaty te winny być zarejestrowane przez naczelnika urzędu celno-skarbowego.

Nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami pieniężnymi, tj. 100 tys. zł od każdego automatu.

Odpowiedzialność tę ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary.

Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe