Płoty: ROK PANOWANIA „MALINY” W REGA ARENA TEAM

  • 04.01.2021, 12:25
  • REGA Arena
Płoty: ROK PANOWANIA „MALINY” W REGA ARENA TEAM
Mija rok od panowania w amatorskiej drużynie piłkarskiej Rega Arena Team przez jej kapitana Oliwiera Malinowskiego. Dokładnie 7 stycznia 2020 r., zawodnik „Oli” z numerem 7 został kapitanem 26 zawodników niebiesko-zielonego zespołu Rega Arena Team (obecnie 22 zawodników) działającego przy Hali Sportowo-Widowiskowej w Płotach.

Jeden z bardziej odznaczających się i wpływowych zarazem zawodników Rega Arena Team z wielkim talentem do sportu – do piłki nożnej, jak się także wkrótce okazało - do zarządzania drużyną piłkarską na boisku. Jeden z najlepszych strzelców w zespole, ulubieniec swoich zawodników oraz dobry współpracownik opiekuna zespołu. Sam mówi, że zostanie w drużynie do końca jej istnienia.

Historia Oliwiera Malinowskiego w Rega Arena Team rozpoczęła się pod koniec 2019 roku,
kiedy zaproponował swoją pomoc drużynie niebiesko-zielonych w jej udziale w halowym turnieju piłkarskim Rega Arena Futsal Liga III, sportowiec zobowiązał się do poprowadzenia drużyny do końca trwania turnieju mimo braku kadrowych w tamtym okresie. Po pokazaniu swojego zapału do gry, zaangażowaniu w futsalowe losy drużyny i dojrzałe zachowanie, uzyskał mandat zaufania od opiekuna i zawodników zespołu, zostając tym samym przyjętym do drużyny Rega Arena Team na stałe, zajmując rolę nowego kapitana. Pod względem zarządzania zespołem na boisku, niejednokrotnie także pomagając opiekunowi drużyny w pozostałych elementach funkcjonowania Rega Arena Team,
z pewnością ten rok należał do niego w tej drużynie. Pokazał wielokrotnie swoje zaangażowanie
w rozwój Rega Arena Team, wsparcie zespołowi w dobrych i złych jego momentach, jest doskonałym przykładem dla młodszych zawodników, którzy chcą rozwijać się w piłce nożnej.

Oliwier Malinowski to urodzony sportowiec, od najmłodszych lat związany ze sportem, początkowo bardziej związany z lekkoatletyką, wielokrotnie zdobywał wysokie miejsca w biegach o różnych zasięgach, od lokalnych, przez powiatowe do nawet międzynarodowych. Jest dwukrotnym zdobywcą I miejsca w Międzynarodowym Biegu Ulicznym „O Sztachetkę” w 2013 roku (w kategorii chłopców
w klasach III – IV) oraz 2015 roku (w kategorii chłopców roczników 2003/2004).  W latach 2013 – 2016 osiągnął inne duże sukcesy w lekkoatletyce, brał udział w Biegu o Strzałę Widanta, Crossie Mokasyna, Mistrzostwach Powiatu Gryfickiego w Trójboju Lekkoatletycznym czy Goleniowskiej Mili Niepodległości, gdzie przeważnie zajmował miejsca na podium. Potem jego historia sportowa skierowała się bardziej w stronę piłki nożnej, jest wychowankiem LKS Polonii Płoty, gdzie gra w tym klubie do dzisiaj, najczęściej gra na pozycji prawego pomocnika. Jego marzeniem jest dalszy rozwój
w piłce nożnej deklarując dzisiaj, że to jego ulubiona dyscyplina sportowa, swoją przyszłość chciałby wiązać z zagranicznymi zespołami, w szczególności zespołami niemieckimi jednocześnie chwaląc obecnie poziom niemieckiej gry.

Regulamin funkcjonowania Rega Arena Team pozwala na jego udział w zespole do 15 października 2022 roku, kiedy skończy 19 lat i będzie zobowiązany do odejścia z drużyny z racji wieku. Jeśli uda mu się dotrwać do tego czasu w niebiesko-zielonych barwach, istnieje duża nadzieja i szansa, że Rega Arena Team odniesie kolejne duże sukcesy za jego „panowania” na boisku, co przyczyni się pośrednio także w dalszy rozwój zespołu.

REGA Arena

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe