UWAGA PRZEDSIĘBIORCY PROWADZĄCY SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH!

  • 09.01.2021, 10:13
  • gryfice.eu
UWAGA PRZEDSIĘBIORCY PROWADZĄCY SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH!
Obecnie ustawodawca nie wprowadził żadnych zmian ani ulg związanych z koniecznością dokonania opłaty za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Nie odroczono również terminu, w którym należy złożyć oświadczenie i uiścić opłatę. Należy podkreślić, że zasady wnoszenia opłat (ich wysokości, terminy płatności, skutki niedotrzymania terminu itp.) są regulowane ustawą.

W związku z powyższym uprzejmie przypominamy, że zgodnie z art. 111 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2019 r. poz. 2277), przedsiębiorca prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych w roku poprzednim, jest zobowiązany do złożenia do dnia 31 stycznia 2021 r. pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w każdym punkcie sprzedaży oddzielnie oraz do wniesienia na rachunek gminy opłaty za korzystanie z zezwoleń w każdym roku kalendarzowym objętym zezwoleniem w trzech równych ratach w terminach: do dnia 31 stycznia, 31 maja, 30 września danego roku kalendarzowego.

Informujemy, że ww. oświadczenie można złożyć bez konieczności osobistej wizyty w Urzędzie Miejskim w Gryficach w jeden z następujących sposobów:

  1. Poprzez wrzucenie wypełnionego i podpisanego oświadczenia do skrzynki nadawczej stojącej zaraz przy wejściu do urzędu przy ul. Plac Zwycięstwa 37,

2. Za pośrednictwem poczty – można wysłać oświadczenie wypełnione i podpisane na adres: Wydział Ogólno-Administracyjny Urzędu Miejskiego w Gryficach, Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice

Należy pamiętać, że w styczniu 2021 roku jest tylko 19 dni roboczych, natomiast 30 i 31 stycznia to dni wolne od pracy. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną ważne jest, aby nie odkładać złożenia oświadczenia i wniesienia opłaty na ostatnią chwilę.

Druk oświadczenia można pobrać w Urzędzie Miejskim w Gryficach ul. Plac Zwycięstwa 37 lub pobierając załącznik.

Opłata za zezwolenia wnoszona jest na rachunek gminy w Banku Spółdzielczym Gryfice na konto nr 67 9376 0001 0000 0547 2001 0007.

Przedsiębiorca, który nie złoży do 31 stycznia danego roku, pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży, będzie miał możliwość złożenia tego oświadczenia w ciągu kolejnych 30 dni liczonych od daty upływu ustawowego terminu (czyli od upływu 31 stycznia danego roku) pod warunkiem, że jednocześnie dokona dodatkowej opłaty w wysokości 30% podstawowej opłaty za korzystanie z danego rodzaju zezwolenia.


Uwaga!
Przedsiębiorca, któremu zezwolenie wygaśnie z powodu niezłożenia oświadczenia lub niedokonania opłaty w ustawowym terminie, może ubiegać się ponownie o jego wydanie po upływie 6 miesięcy od dnia wydania decyzji stwierdzającej wygaśnięcie zezwolenia.

W przypadku powstania wątpliwości związanych z naliczeniem opłat proszę o kontakt z Panią Małgorzatą Poźniak w Urzędzie Miejskim w Gryficach Plac Zwycięstwa 37, pok. nr 230, numer telefonu: 91 38 532 18.

gryfice.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe