"Wszystko dla mojej matki" w Kinie Zamek. Bezpłatne pokazy online

  • 13.01.2021, 09:56
  • Monika Adamowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
"Wszystko dla mojej matki" w Kinie Zamek. Bezpłatne pokazy online Wszystko dla mojej matki R. PALKA

Bezpłatne pokazy online filmu „Wszystko dla mojej matki”, to najnowsza propozycja Kina Zamek, działającego w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Wielokrotnie nagradzany obraz w reżyserii Małgorzaty Imielskiej, koprodukowany przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film, dostępny będzie na zamkowym kanale na YouTube (www.youtube.com/user/zkpszczecin).

Film (z napisami w języku angielskim) zobaczyć będzie można od 15 stycznia od godziny 10:00 do 19 stycznia do godziny 23:59.

 

 

„Wszystko dla mojej matki” w Kinie Zamek

Kino Zamek zaprasza na bezpłatne internetowe pokazy filmu „Wszystko dla mojej matki” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej. Wielokrotnie nagradzany obraz to jeden z projektów dofinansowanych przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film. Dostępny będzie w wersji z napisami angielskimi na kanale YouTube Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie od 15 do 19 stycznia 2021.

 

„Wszystko dla mojej matki” to opowieść o dorastaniu i osamotnieniu w realiach zakładu poprawczego. Główna bohaterka Ola jest podopieczną takiego zakładu. Odebrana w wieku pięciu lat matce - znanej sportsmence - jest ofiarą nieudanej adopcji i jej konsekwencji. Życie nauczyło ją, że o swoje trzeba walczyć. Jej świat to bieganie, które pozwala zapomnieć o bolesnej codzienności. Główne role w filmie zagrali: Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Malwina Laska, Dobromir Dymecki, Katarzyna Wajda, Jowita Budnik, Adam Cywka, Halina Rasiakówna. „Wszystko dla mojej matki” wyprodukowali Wojciech Kabarowski i Jerzy Kapuściński z Naima Film. Autorem zdjęć jest Tomasz Naumiuk, scenografii Katarzyna Filimoniuk, muzyki Włodzimierz Pawlik, a montażu Agnieszka Glińska.

 

„Wszystko dla mojej matki” premierowo pokazany został na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2019 roku, a jury doceniło nagrodą debiutującą w filmie aktorkę Zofię Domalik. Obraz ten startował też w „Konkursie 1-2” Warszawskiego Festiwalu Filmowego oraz w Konkursie Polskich Debiutów i Filmów Drugich Forum Kina Europejskiego „Cinergia” w Łodzi, gdzie zdobył Wyróżnienie za "podjęcie trudnego tematu w sposób delikatny i bezpretensjonalny. Za empatię w stosunku do bohaterów". W Konkursie Filmów Polskich Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie otrzymał Wyróżnienie za "pełen pasji obraz walki o człowieczeństwo". Na Zielonogórskim Festiwalu Filmu i Teatru zdobył Grand Prix. Na Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej - Nagrodę Jury Młodzieżowego, a na festiwalu Off Camera w Krakowie dwie nagrody otrzymała Zofia Domalik. Nominowany był do nagrody w Konkursie Debiutów festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie. Sporo też ma na koncie sukcesów międzynarodowych, w tym między innymi: Wyróżnienie Specjalne na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich i Debiutów Filmowych "Bastau" w Ałmacie, nagroda dla najlepszego filmu i za reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Dhakce, nagroda dla najlepszego filmu fabularnego na Ojai Film Festival i nagroda za debiut na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym 3Kino w Pradze.

 

Małgorzata Imielska to reżyserka, która do niedawna specjalizowała się w tworzeniu filmów dokumentalnych, a zrealizowała między innymi tak uznane produkcje, jak: „Miłość w czasach zagłady”, „Dzieciństwo w cieniu śmierci”, „Powiedz mi, dlaczego?”, „Obrazy z fabryki śmierci”, „Przeżyć Afganistan”, „Wytrwałość” oraz „Miłość i puste słowa”. W 2019 roku zadebiutowała w fabule filmem „Wszystko dla mojej matki”, do którego napisała też scenariusz. Film koprodukowany był przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film. Wśród lokacji wykorzystanych przez produkcję filmu podczas prac w Szczecinie, znalazły się m.in.: Dworzec Główny PKP, ul. Kolumba, Plac Szarych Szeregów, Aleja Wojska Polskiego.

 

Darmowe pokazy internetowe filmu w wersji z napisami angielskimi „Wszystko dla mojej matki” odbędą się w dniach 15-19 stycznia 2021 roku. Film dostępny będzie na zamkowym kanale na YouTube (www.youtube.com/user/zkpszczecin).

 

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film, powołany z inicjatywy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydentów Miasta Szczecin i Miasta Koszalin, działa w strukturze Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie od kwietnia 2009 roku i od tamtej pory dofinansował ponad sto filmów, na kwotę przekraczającą 5 milionów złotych. Wiosną 2021 roku planowane jest rozpoczęcie XIII edycji konkursu Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film.

Informację przygotował Krzysztof Spór z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz fot. (materiały producenta).

 

W najbliższych dniach Zamek zaprasza także na:

Pierwszy w tym roku Szczeciński Salon Poezji (w wersji online). W programie „O nadziei” Adam Opatowicz, znany aktor, kompozytor i dyrektor Teatru Polskiego w Szczecinie czytać będzie poezje Julii Hartwig, Wisławy Szymborskiej, Adama Zagajewskiego i Czesława Miłosza. Premiera - wtorek 19 stycznia, godz. 17:00 na zamkowym YouTube i Facebooku oraz stronie zamek.szczecin.pl. Salon Poezji tradycyjnie poprowadzi jego twórca Michał J. Kawecki.

 

W styczniowej odsłonie Zamkowych Gawęd Historycznych dr Tomasz Ślepowroński zaprezentuje wykład „Kontakty i współpraca pomorskich historyków z Polski i NRD”. Spotkanie przybliży kwestię powojennych relacji badaczy z Polski i Niemiec zajmujących się historią Pomorza. Współpraca nawiązana i podtrzymywana w specyficznych warunkach ideologiczno-politycznych, wyznaczonych przez istnienie NRD i PRL, wpłynęła na kształt pomorskiej historiografii. Stała się także elementem emancypacji szczecińskiego środowiska historycznego wśród polskich pomorzoznawców oraz fundamentem współpracy po 1989 roku. Premiera - w piątek 15 stycznia o godzinie 17:00 na zamkowym YouTube i Facebooku oraz stronie zamek.szczecin.pl.

Monika Adamowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Adam Opatowicz fot Zbigniew Załuski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe