Nowe „stołówki” dla ptaków

  • 11.01.2021, 22:06
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Nowe „stołówki” dla ptaków

Pracownicy Nadleśnictwa Nowogard (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) w ramach corocznej akcji „Najmłodsi dla najmniejszych” przekazali m.in. do przedszkoli położonych w zasięgu administracyjnym nadleśnictwa karmę dla ptaków oraz nowe karmniki.

- Jest to specjalnie zakupiona karma dla naszych skrzydlatych przyjaciół, zawierająca wszystkie niezbędne dla przeżycia w okresie zimy składniki. W tym roku postanowiliśmy podziękować przedszkolakom za pomoc, w dokarmianiu ptaków, w szczególny sposób. Prócz karmy dostarczyliśmy również nowe „stołówki” - karmniki. Nie od dziś przecież wiadomo, że je się również oczami – mówi Natasza Kaczmarek z Nadleśnictwa Nowogard.

Dokarmiając ptaki zimą należy pamiętać, aby robić to regularnie i wykładać karmę w tych samych miejscach podczas całej zimy. Ptaki szybko przyzwyczają się do źródła pokarmu i zaprzestanie dokarmiania może stać się dla nich niebezpieczne.

fot. Natasza Kaczmarek (Nadleśnictwo Nowogard)

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe