Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie - propozycje na drugi tydzień ferii zimowych

  • 07.01.2021, 19:30
  • Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie - propozycje na drugi tydzień ferii zimowych

Warsztaty rękodzielnicze z Aleksandrą Gisges-Dalecką to propozycja Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie na drugi tydzień ferii zimowych. Instruktorka krok po kroku wyjaśniać będzie etapy tworzenia modnych gadżetów i dekoracji, które każdy może wykonać we własnym domu.

 

Ferie z Zamkiem to wirtualna propozycja szczecińskiej instytucji dla dzieci i młodzieży. Od 4 stycznia 2021 na stronie Zamku https://zamek.szczecin.pl , zamkowym kanale na YouTube https://www.youtube.com/user/zkpszczecin oraz na Facebooku https://www.facebook.com/zamek.szczecin prezentowany jest cykl spotkań z podróżnikiem Wojciechem Nawrockim, który opowiada o swojej wyprawie na Antarktykę, faunie i florze Antarktydy czy o nurkowaniu i fotografowaniu dzikiej przyrody na lądzie i w oceanie. Publikacje tych spotkań zaplanowane są do piątku 8 stycznia. Materiały dostępne będą na stronie Zamku oraz na kanale YT także w kolejnym tygodniu ferii.

 

Od 11 stycznia Zamek zaprasza na warsztaty online „Zrób to sam”, które poprowadzi Aleksandra Gisges-Dalecka. Podczas zajęć prowadząca przedstawi m.in. różnorodne formy pracy z tkaniną, pokaże tajniki tworzenia eko-gadżetów, zaprezentuje także etapy tworzenia i dekoracji kartonowej makiety zamku. Widzowie dowiedzą się, jak krok po kroku stworzyć ciekawe prace we własnym domu.

Aleksandra Gisges-Dalecka jest projektantką artystycznej odzieży, reżyserką sztuk teatralnych, animatorką kultury, scenografką i scenarzystką. Współpracuje z Zamkiem Książąt Pomorskich prowadząc warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, które cieszą się dużym zainteresowaniem a zaangażowanie prowadzącej doceniane jest przez uczestników zajęć.

Artystyczne warsztaty online dostępne będą na stronach i kanałach Zamku:

11 stycznia (poniedziałek), godz.14:00 odc. 1

13 stycznia (środa), godz.14:00 odc. 2

15 stycznia (piątek), godz.14:00 odc. 3

 

Ponadto w wirtualnej ofercie Zamku znajdziemy:

ZAGADKOWY ZAMEK - propozycja dla tych, którzy lubią odkrywać tajemnice, rozwiązywać zagadki i poszukiwać dróg wyjścia. To wspólne odkrywanie online ciekawych historii związanych nie tylko z samym zamkiem, ale również przedmiotami, które skrywają się w jego wnętrzu.

ZAMKOWE OPOWIEŚCI - cykl krótkich filmów prezentujących interesujące historie związane z Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie. Zwiedzamy Zamek online razem z nadwornym błaznem Mikołajem, w rolę którego wcielił się Tomasz Wieczorek, przewodnik zamkowy i kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej.

GALERIA Z GRYFEM - wirtualna galeria Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Prezentowane są w niej dzieła, na które składają się niedostępne na co dzień eksponaty z zamkowej kolekcji, dotyczące Księstwa Pomorskiego, rodu Gryfitów oraz historii zamku, Szczecina i Pomorza.

JAN BOCIĄGA. KOLOR I GEOMETRIA – wirtualna odsłona wystawy z okazji 60-lecia pracy twórczej. Artysta tworzy głównie abstrakcyjne pejzaże o dynamicznie przecinających się liniach i plamach barwnych, łącząc je w mgielne, świetliste akordy.

ZAMKOWE SPOTKANIA Z PSYCHOLOGIĄ – podczas których Michał Kawecki - twórca i gospodarz cyklu, analizuje problemy społeczne, jakie wywołała pandemia i dzieli się z widzami poradami, jak przetrwać ten trudny czas.

Materiały - na stronie: https://zamek.szczecin.pl

Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe