Samoobsługowy punkt hazardowy w centrum Wałcza zamknięty przez KAS Zachodniopomorskie, Wałcz

  • 22.12.2020, 18:58
  • Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Samoobsługowy punkt hazardowy w centrum Wałcza zamknięty przez KAS  Zachodniopomorskie, Wałcz
  • Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Wałczu.
  • W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 2 komputery, na których możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom oraz „bankomat” do wpłat i wypłat.
  • Właścicielom urządzeń oraz osobom urządzającym nielegalne gry hazardowe grożą wysokie kary.

 

17 grudnia br. zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Tym razem zamknięto lokal w Wałczu. Działania podjęte po otrzymaniu sygnałów mieszkańców potwierdziły, że w lokalu prowadzona jest nielegalna działalność dotycząca gier hazardowych online.

Lokal, w centrum miasta, funkcjonował jako “kawiarenka internetowa”. W rzeczywistości był samoobsługowym i samowystarczalnym salonem gier hazardowych. Właściciel punktu zadbał o swoje „bezpieczeństwo” i komfort graczy. Lokal zabezpieczony był podwójnymi zamkami magnetycznymi oraz metalową klatką - będąca śluzą wejściową - gdzie poprzez monitoring weryfikowano klienta lokalu.

Aby wejść do lokalu funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego musieli zastosować siłowe rozwiązania. Konieczne było odcięcie zamka magnetycznego na drzwiach, odcięcie komputerów od blatów oraz  wyrwanie ze ściany bankomatu/wpłatomatu.

W bezobsługowym lokalu znajdowały się 2 komputery na stałe połączone z blatem oraz przymocowany do ściany „bankomat/wpłatomat” umożliwiający udział w grach i wypłatę wygranych.

Komputery, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

W czynnościach uczestniczyło 6 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego komputera.

 

Masz wątpliwości? Skontaktuj się z KAS

W razie wątpliwości skontaktuj się z nami. Zadzwoń  na Krajowy Telefon Interwencyjny KAS 800 060 000. To bezpłatny, całodobowy numer pod który można zgłaszać wszelkie nieprawidłowości m.in. dotyczące gier hazardowych. Możesz również wysłać maila na adres skrzynki e-mail

[email protected]

Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe