Płomyk z Betlejem

  • 23.12.2020, 18:21
  • gryfice.pl
Płomyk z Betlejem

W drodze do Gryfic, niepozorny płomyk z Betlejem przebył ponad trzy tysiące kilometrów. Niesiony i wieziony był przez harcerzy i skautów. Z Groty Narodzenia Pańskiego każdego roku trafia do tysięcy rodzin w Europie. Polscy harcerze odbierają płomień od skautów słowackich. W tym roku - przez pandemię - mniej uroczyście niż zwykle, światło na granicy odebrała tylko delegacja Związku Harcerstwa Polskiego, a po Mszy Świętej w Zakopanem - płomień trafił do grup z całego kraju, w tym do naszych gryfickich harcerzy.

Odwiedzili w dniu dzisiejszym Starostę Gryfickiego Ryszarda Chmielowicza oraz Posła na Sejm RP Artur Łąckiego by przekazać Światło Pokoju z Betlejem. Kto nie zdążył, a chce, by na jego wigilijnym stole zapłonęło Światło Pokoju - może jeszcze odebrać je ze swojej parafii lub od harcerzy. Harcerze w ramach podziękowania otrzymali od Starosty upominki.

gryfice.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe