AKCJA GRYFICKICH POLICJANTÓW POD NAZWĄ "PIESZY I ROWER"

  • 22.12.2020, 17:55
  • KPP Gryfice
AKCJA GRYFICKICH POLICJANTÓW POD NAZWĄ "PIESZY I ROWER"
Piesi i rowerzyści to najsłabsi uczestnicy ruchu. Nie chroni ich karoseria ani nawet specjalny strój, jak jest to w przypadku motocyklistów. Dlatego robi to policja. We wtorek 22 grudnia br. gryficcy funkcjonariusze będą zwracać na te grupy szczególną uwagę.

W trakcie trwania akcji funkcjonariusze ze szczególną uwagę będą przyglądać się zachowaniu kierowców względem niechronionych uczestników ruchu. Patrole najłatwiej będzie zaś można spotkać na tych drogach i ulicach, na których dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych czy rowerzystów.

Mundurowi będą patrolowali rejony miast i drogi prowadzące do mniejszych miejscowości, a szczególną uwagę zwrócą na przypadki przechodzenia przez jezdnię w miejscu zabronionym. W okolicy przejść dla pieszych policjanci będą reagowali na wykroczenia pieszych oraz kierujących wobec pieszych. W przypadku rażącego naruszenia przepisów funkcjonariusz może odstąpić od nałożenia mandatu karnego, zatrzymać prawo jazdy i skierować wniosek do sądu.

Policjanci będą także rozdawali elementy odblaskowe poza terenem zabudowanym, tym niechronionym uczestnikom ruchu drogowego którzy będą się przemieszczali pieszo.

Apelujemy o rozwagę podczas przechodzenia przez jezdnię. Na oznakowanych przejściach dochodzi najczęściej do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Kierującym przypominamy, że w rejonie przecięcia dróg pieszych i zmotoryzowanych należy zachować szczególną ostrożność oraz zwolnić. Rowerzyści natomiast powinni zejść z roweru, jeżeli nie ma wyznaczonego przejazdu. Należy stosować zasadę ograniczonego zaufania – przypominają policjanci.

KPP Gryfice

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe