Nadleśnictwo Gryfice: Tablica pamiątkowa dla zasłużonego leśnika

  • 21.12.2020, 17:39
  • Redakcja
Nadleśnictwo Gryfice: Tablica pamiątkowa dla zasłużonego leśnika
W piątek 18 grudnia w siedzibie Nadleśnictwa Gryfice odbyła się niecodzienna uroczystość. W uroczystej oprawie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą byłemu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Gryfice Włodzimierzowi Mańkowskiemu.

Tablica pamiątkowa została ufundowana w 10 rocznicę śmierci zasłużonego i szanowanego leśnika przypadającą 26 marca. Niestety, jak wiele spraw w tym roku sprawę skomplikowała pandemia. Dzięki determinacji obecnego Nadleśniczego Wojciecha Pietrzaka udało się dokonać odsłonięcia tablicy w grudniu.

Sytuacja pandemiczna nadal jest skomplikowana i nie udało się zgromadzić wszystkich gości którzy chcieliby udziałem w tej uroczystości uczcić pamięć Włodzimierza Mańkowskiego.

Nie zabrakło jednak byłych współpracowników, emerytowanych i obecnych pracowników nadleśnictwa, przybyli nadleśniczowie z Reska, Rokity i Nowogardu, rodzinę reprezentował syn Tomasz, pracownik RDLP, wśród obecnych był też wicestarosta powiatu gryfickiego Waldemar Wawrzyniak.

Odsłonięcia tablicy o treści . "Leśnikowi pełnemu zasad i wartości, pasjonatowi przyrody, oddanemu całym sercem ludziom i Lasom Państwowym" przy dźwiękach hejnału dokonali Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek oraz syn Tomasz Mańkowski.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice Wojciech Pietrzak przybliżył zebranym sylwetkę  Włodzimierza Mańkowskiego Nadleśniczego Nadleśnictwa Gryfice w latach 1991 – 2007, pracownika Lasów Państwowych przez 40 lat z tego 33 lata w Nadleśnictwie Gryfice.   Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek w swoim wystąpieniu podkreślił, że szczególnie ważne w tej uroczystości jest to, że upamiętnienie tablicą jest to oddolna decyzja osób z którymi Włodzimierz Mańkowski współpracował przez wiele lat i przez 16 lat był ich szefem. „Nie jesteśmy tacy jak o sobie myślimy, ale tacy jak nas ocenia środowisko”. Minęło 10 lat od śmierci a pamięć wśród współpracowników o tym jakim był człowiekiem i szefem pozostała.

Redakcja

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe