Polska 2050: Szymon Hołownia — konferencja prasowa w Sejmie RP - 17 grudnia 2020 r.

  • 17.12.2020, 15:44
  • Polska 2050
Polska 2050: Szymon Hołownia — konferencja prasowa w Sejmie RP - 17 grudnia 2020 r.
Dzisiaj w Sejmie odbyła się konferencja prasowa ruchu Polska 2050. Szymon Hołownia wypowiedział się w kwestii zbliżających się ferii szkolnych oraz szczepień.

Szymon Hołownia:

Do Świąt pozostał tydzień, za kilka dni 4,5 mln uczniów rozpocznie przerwę w szkole. Po dwóch miesiącach nauki zdalnej, przed komputerem, uczniowie posiedzą sobie miesiąc w domu, przed komputerem.

Edukacja zdalna nie działa. Nie dlatego, że to zły model, dlatego że MEN abdykowało z odpowiedzialności za jej koordynację - wydało dyrektywę i powiedziało uczniom, rodzicom i nauczycielom "radźcie sobie". W efekcie zaledwie co dwudziesty nauczyciel uważa, że otrzymał wsparcie merytoryczne od MEN w czasie edukacji zdalnej, co setny - wsparcie psychologiczne.

Prawie co trzeci uczeń od wiosny padł ofiarą przemocy domowej, co dziesiąty nie potrafił wskazać nikogo, do kogo mógłby się zwrócić o pomoc. (dane z badania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę)

Planu na ferie nie ma. Władza na własne życzenie wytworzyła czarny rynek, szarą strefę, w którą wpędza rodziców, dzieci i przedsiębiorców organizujących wyjazdy dla dzieci. Na boisko, lodowisko czy stok pójdą dzieci, które są sportowcami, bo zgrupowania sportowe - w przeciwieństwie do półkolonii - na to pozwalają. Internet więc pęka od propozycji zgrupowań, które dotychczas nazywały się zimowiskami.

Tymczasem Minister Czarnek pochłonięty jest wojnami ideologicznymi, motywuje kuratoria do ścigania nauczycieli uczestniczących w Strajku Kobiet, szczuje na mniejszości, w tym na młodzież LGBT. Nic dziwnego więc, że brak mu czasu na opracowanie strategii dla szkół na najbliższe miesiące w zależności od przebiegu pandemii, że nie analizuje sytuacji w szkołach.

A wystarczyło posłuchać propozycji Polski 2050. Proponowaliśmy - zróbmy nie jeden, nie trzy - a sześć terminów ferii. Już widać, że rozporządzenie nie zatrzyma ludzi w domach, ale rozkładając wyjazdy w czasie można sprawić, że te będą bezpieczne.

Do tego - testy. Zamykanie hoteli nie jest rozwiązaniem. Dlaczego rząd nie zdecydował się na obowiązek testowania podróżnych przed wyjazdem? Dlaczego nie zdecydował się na testy przesiewowe w gminach turystycznych jak Szczyrk czy Zakopane? W zeszłym tygodniu wykonywaliśmy średnio 31,5 tys. testów , na początku listopada - średnio 68,2 tys. Przepustowość nie jest problemem.

Szymon Hołownia odniósł się również do kwestii szczepień:

W końcu - szczepienia. Dobrze, że rząd posłuchał naszych ekspertów i włączył nauczycieli do pierwszego etapu szczepień. Ale w pierwszej turze powinno się też zaszczepić osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.

Bałaganu, który rząd zgotował kilku milionom Polaków można było uniknąć. Wystarczyło słuchać ekspertów, porzucić wojny ideologiczne i zająć się tym, co jest zadaniem władzy - wypracowaniem trwałej strategii na czas pandemii.

 

Polska 2050

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe