Dofinansowanie lokalnych inwestycji

  • 23.12.2020, 20:39
  • CENTRUM PRASOWE WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO
Dofinansowanie lokalnych inwestycji
Do samorządowców z gmin Brojce, Gryfino, Marianowo, Maszewo i Wolin trafiły dziś symboliczne czeki z kwotami dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Czeki przekazał wicewojewoda Marek Subocz wraz z posłami: Leszkiem Dobrzyńskim, Michałem Jachem i Arturem Szałabawką.

- To wyjątkowe wsparcie, dzięki któremu samorządy uzyskały rządowe dofinansowanie pokrywające nawet 100 procent wartości ważnych inwestycji, których do tej pory nie mogły zrealizować przez brak własnych środków - zaznaczył wicewojewoda Marek Subocz.

W dwóch turach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do gmin i powiatów na Pomorzu Zachodnim trafiła łączna kwota w wysokości 490,5 mln zł.

Symboliczne czeki dotyczą inwestycji w gminach:

Brojce, która otrzymała 850 tys. zł na rozbudowę i modernizację budynku Szkoły Podstawowej w Brojcach oraz 1,35 mln zł na kompleksową modernizację systemu zaopatrzenia w wodę na terenie gminy Brojce;

Gryfino, która otrzymała 5,7 mln zł na budowę niskoenergetycznego przedszkola z oddziałem żłobkowym w Gryfinie wraz z zagospodarowaniem terenu. Nowoczesny technologicznie obiekt , zasilany będzie przez niekonwencjonalne źródła energii oraz 2,5 mln zł na budowę ścieżki rowerowej łączącej Wełtyń ze Strefą Przemysłową w Gardnie;

Marianowo, która otrzymała 3 mln zł na budowę i wyposażenie inkubatora rozwoju Wiejskiego Domu Kultury;

Maszewo, która otrzymała 450 tys. zł na zakup wozu asenizacyjnego do wywozu nieczystości płynnych z gospodarstw domowych nie objętych przyłączeniami do istniejących sieci kanalizacyjnych oraz 1,36 mln zł na remont szkoły podstawowej w Maszewie;

Wolin, która otrzymała 6,9 mln zł na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w gm. Wolin, poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Dargobądz i Wisełka oraz sieci rozdzielczej kanalizacji sanitarnej wraz z odrzutami w miejscowości Kołczewo.

Na dzisiejszą uroczystość zaproszeni zostali również przedstawiciele Gminy Myślibórz, która otrzymała 2 mln zł na budowę pięciu boisk sportowych przy szkołach i osiedlach, jednak ze względów epidemiologicznych nie mogli pojawić się w urzędzie.

 

CENTRUM PRASOWE WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe