Urodziny Kina Zamek… nieco inaczej niż zwykle!

  • 23.12.2020, 16:30
  • Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Urodziny Kina Zamek… nieco inaczej niż zwykle! Kadr z nagrania Internetowych Spotkań w Kinie Zamek

W grudniu, działające w strukturach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Kino Zamek obchodzi swoje kolejne urodziny. Z tej okazji rozpoczynamy cykl spotkań wideo, z przedstawicielami polskiego kina, kinematografii i branży filmowej. Naszym pierwszym gościem będzie dyrektor artystyczny najważniejszego festiwalu filmowego w Polsce.

 

Kino Zamek zainaugurowało swoją działalność w grudniu 1963. Rok 2020 jest dla wszystkich wielkim wyzwaniem, także dla kultury. Decyzje administracyjne wykluczają możliwość spotkania się w kinach czy teatrach, zachęcamy więc do śledzenia naszych działań w internecie. W tej przestrzeni zaistnieje też szczecińskie Kino Zamek. Do czasu otwarcia kina i zniesienia rygorów sanitarnych, w sieci pojawiać będą się rozmowy o filmach, festiwalach, środowisku artystycznym i wszystkim, czym żyje filmowy świat.

 

- Pierwszym gościem „Internetowych Spotkań w Kinie Zamek” będzie Marcin Pieńkowski, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. - informuje Krzysztof Spór, gospodarz „Internetowych Spotkań w Kinie Zamek” - To najważniejsze filmowe wydarzenie w Polsce, corocznie skupiające na sobie uwagę licznych gości, mające rzesze fanów także w Szczecinie. Z Marcinem Pieńkowskim porozmawiamy o mijającym roku filmowym i nadziejach związanych z rokiem kolejnym, o wyzwaniach przed jakimi stoi dziś branża filmowa i festiwalowa, o tym co zmieni się zapewne także w naszym życiu i jak wyglądało będzie kino po pandemii.

 

 

Gospodarzem „Internetowych Spotkań w Kinie Zamek” będzie Krzysztof Spór, dziennikarz filmowy i autor bloga „Spór w kinie”, który pod koniec 2020 roku dołączył do zespołu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Pierwsze spotkanie opublikowane zostanie 28 grudnia 2020 o godzinie 18:00 na stronie zamek.szczecin.pl i zamkowym kanale na YouTube https://www.youtube.com/user/zkpszczecin

Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe