Zachodniopomorska KAS ujawniła podmioty wykorzystujące sektor bankowy do wyłudzeń skarbowych

  • 04.12.2020, 10:03
  • Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Zachodniopomorska KAS ujawniła podmioty wykorzystujące sektor bankowy do wyłudzeń skarbowych
  • 1,6 mln zł na rachunkach bankowych podejrzanej firmy zabezpieczyła komórka Szefa KAS ds. STIR we współpracy z zachodniopomorską KAS.
  • Szacowana wartość uszczupleń to ponad 7 mln zł.

 

 

KAS zidentyfikowała podmioty pełniące rolę buforów w sztucznie ukształtowanym łańcuchu dostaw. Żeby uniknąć płacenia podatku VAT, podmioty ewidencjonowały faktury wystawione na usługi doradcze, które prawdopodobnie nigdy nie zostały wykonane.

33 funkcjonariuszy i pracowników Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie weszło jednocześnie do 4 wytypowanych miejsc w województwie śląskim i małopolskim. Dodatkowego wsparcia udzielił Naczelnik Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Zebrano dowody wskazujące na pozorne transakcje pomiędzy podmiotami. Podczas przeszukań w siedzibie kontrolowanej firmy, bazie przeładunkowej i miejscach zamieszkania osób prowadzących tę firmę w województwie śląskim i małopolskim zabezpieczono dokumenty, elektroniczne nośniki danych i telefony.

Komórka Szefa KAS ds. STIR zablokowała 1,6 mln zł na rachunkach bankowych bufora na poczet niezapłaconych podatków.

Naczelnik Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wszczął 2 kontrole celno-skarbowe. Spółka objęta blokadą Szefa KAS została wykreślona z rejestru podatników od towarów i usług.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie.

Materiał wideo na YT KAS:

https://www.youtube.com/watch?v=TWamUVw6vhE

Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe