Nowe oblicze szkoły w Błotnie

  • 25.11.2020, 09:30
  • Redakcja
Nowe oblicze szkoły w Błotnie
Właśnie zakończył się kolejny etap modernizacji Szkoły Podstawowej w Błotnie (gm. Nowogard). We wtorek 24 listopada burmistrz Nowogardu Robert Czapla spotkał się z pracownikami szkoły oraz z przedstawicielem wykonawcy przy oficjalnym odbiorze po zakończeniu prac termomodernizacyjnych budynku szkoły.

Zdecydowanie poprawił się wygląd szkoły, obiekt ma zupełnie nową estetyczną elewację. Prace, realizowane w trzech etapach prowadzone były od 2018 roku i obejmowały nie tylko termomodernizację budynku z wykonaniem nowej elewacji, wykonano remonty pomieszczeń klasowych i świetlicy, odnowione zostały z nową armaturą i glazurą, w korytarzach położono nowe tynki.

Warto dodać, że dzięki dobrej współpracy pani sołtys i Rady Sołeckiej Błotno uzyskało całkiem sporo gminnych inwestycji mających poprawić warunki życia mieszkańców. Wybudowano tam między innymi wiatę przy boisku, plenerową siłownię oraz plac zabaw. Prowadzone są prace modernizacyjne przy drogowych przepustach. Miejscowa OSP otrzymała nowoczesny wóz gaśniczy. Robert Czapla przekazał też, że będzie się starał o pozyskanie funduszy na remont remizy strażackiej w Błotnie. Problem jest istotny i związany jest z wadą konstrukcyjną budynku. Jedna ze ścian zaczęła oddzielać się od całości co grozi zawaleniem. Najprostszym rozwiązaniem byłoby rozebrać stary budynek i wybudować nowy. Jak mówi Robert Czapla, to raczej jako ostateczność, obiekt wrósł już w wizerunek miejscowości i warto go uratować, ponadto co zrobić z cennym sprzętem i wyposażeniem OSP na czas prac budowlanych. Są już pomysły i propozycje jak naprawić budynek i teraz tylko trzeba znaleźć rozsądne finansowanie.

Redakcja

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe