Świąteczne akcenty na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

  • 30.11.2020, 21:47
  • Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Świąteczne akcenty na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
Świąteczna, barwna iluminacja tradycyjnie rozświetli Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie w mikołajki, 6 grudnia 2020.

Na Dużym Dziedzińcu stanie blisko 12-metrowa choinka, 30 mniejszych, również przyozdobionych kolorowymi światełkami, rozstawionych będzie na całym terenie Zamku. Drzewka Zamek otrzymał od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Na elewacjach mienić się będą świetlne płatki śniegu. Na Wieży Dzwonów tradycyjnie pojawi się Mikołaj z zaprzęgiem reniferów.

Na zamkowych dziedzińcach staną iluminacje 3D. Znany już szczecinianom renifer oraz wielka bombka, przy których będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Magiczną iluminację Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie będzie można podziwiać przez cały okres świąteczno-noworoczny.

 

Zamkowe propozycje online

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, ze względu na sytuację epidemiczną, przeniósł wiele swoich wydarzeń do sieci. Spotkania i wykłady obecnie są rejestrowane i prezentowane widzom w wersji online. Można je znaleźć na stronie zamek.szczecin.pl praz zamkowym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/zamek.szczecin i kanale na YouTube https://www.youtube.com/user/zkpszczecin

 

W najbliższym czasie:

„Jak to z Mikołajem było” to pierwsza grudniowa propozycja w ramach Zamkowych Wieczorów Książęcych. Premiera mikołajkowego wykładu, w sobotę 5 grudnia o godzinie 14.00.

Czy Święty Mikołaj istniał naprawdę? Kim jest Gwiazdor? Jak to w rzeczywistości było z Dziadkiem Mrozem? I o co chodzi z Santa Clausem? O tych wszystkich postaciach, a także o tradycjach i zwyczajach mikołajkowych opowiedzą gospodarze spotkania - dr Wojciech Kral i dr Andrzej Wątorski.

 

Obecnie w wirtualnej ofercie Zamku znajdziemy także:

- Wystawę Fotoklubu Zamek – „Tak blisko, tak daleko” - prace autorstwa Danuty Borek.

- Zamkowe Spotkania z Psychologią i Sztuką.

- Galerię z Gryfem

- Zagadkowy zamek

- cykl Zamkowe opowieści

 

Materiały znajdują się na stronie: zamek.szczecin.pl

 

Mimo obostrzeń związanych z pandemią, dla zwiedzających dostępne są (w reżimie sanitarnym) zamkowe dziedzińce (codziennie w godz. 6.00 – 23.00), gdzie także znajdziemy interesujące propozycje.

- Wystawa prac Richarda Hessa (1937-2017), jednego z najważniejszych współczesnych rzeźbiarzy niemieckich - Kreacje intymności

- Makieta Zamku Książąt Pomorskich w skali 1:100.

 

 

Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe