Muszkieterowie z pomocą Fundacja Muszkieterów wsparła placówki w Gościnie, Darłowie oraz Trzebiatowie

  • 27.11.2020, 11:32
  • Źródło: Fundacja Muszkieterów
Muszkieterowie z pomocą Fundacja Muszkieterów wsparła placówki w Gościnie, Darłowie oraz Trzebiatowie
Środki dezynfekujące, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, a także zapas środków czystości trafiły do Domu Pomocy Społecznej w Gościnie, Domu hospicyjno-opiekuńczego w Darłowie oraz Domu Pomocy Społecznej „Jaromin” w Trzebiatowie. Niezbędne do walki z COVID-19 środki przekazała Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarchè i Bricomarchè. Fundacja od lat otacza opieką osoby wykluczone i potrzebujące.

Fundacja wsparła 20 ośrodków pomocowych w Polsce. Wśród placówek znalazły się Domy Pomocy Społecznej w Gościnie i Trzebiatowie oraz Dom hospicyjno-opiekuńczy w Darłowie.  Zostały im przekazane artykuły, które pomogą pracownikom instytucji zapewnić podopiecznym godne i bezpieczne warunki życia. Są to m.in. stacja dezynfekcyjna, płyny dezynfekujące, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, a także środki czystości, np. płyny do mycia naczyń i podłóg czy preparaty do czyszczenia sanitariatów.

- Trwająca od kilku miesięcy pandemia wpływa na życie nas wszystkich. Jednakże są osoby, które nie tylko dotkliwiej odczuwają ją na co dzień, ale także są bardziej narażone na jej negatywne skutki. Z pewnością taką grupą są podopieczni domów opieki społecznej czy placówek dla osób wykluczonych. Wiele z tych ośrodków już wcześniej zmagało się z trudnościami natury finansowej, a w obecnej sytuacji potrzebują o wiele więcej środków, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jak i pracownikom. Dlatego Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarchè i Bricomarchè przychodzą im z pomocą i solidaryzują się z nimi we wspólnej walce z koronawirusem - mówi Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.

- Składamy serdeczne podziękowania Fundacji Muszkieterów, za wytypowanie naszego Domu Hospicyjno Opiekuńczego Caritas im. Bpa Czesława Domina w Darłowie do udzielenia pomocy. Transport środków, który do nas trafił jest ogromnym wsparciem. Obecna sytuacja związana z Covid-19 jest dla nas bardzo trudna, potrzebne są środki ochrony osobistej w postaci rękawiczek jednorazowych, maseczek jednorazowych, fartuchów czy płynów do dezynfekcji. Każde wsparcie w obecnej sytuacji jest dla nas bezcenne. Dziękujemy za ofiarność, życzliwość oraz otwartość na potrzeby ludzi chorych. To dzięki takim osobom możemy nieść pomoc naszym podopiecznym – mówi ks. Krzysztof Sendecki.

 

- Stojąc przed wielką próbą jaką jest walka z COVID–19, tak jak wszyscy jesteśmy zaniepokojeni rozwojem sytuacji epidemicznej, lecz praca jaką wykonujemy dbając o zdrowie i życie osób wymagającymi całodobowej opieki stanowi dla nas najważniejszy cel. Środki ochrony osobistej, które otrzymaliśmy od Fundacji pozwolą na bezpieczny kontakt pracowników i mieszkańców naszego Domu podczas codziennych czynności, bez obaw o własne zdrowie. Każda pomoc jest dla nas nieoceniona i bardzo pomocna w codziennej walce z wirusem SARS-COV-2 a świadomość, że nie pozostaliśmy sami z naszymi problemami dodaje sił mówi Tadeusz Korek, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Jaromin” w Trzebiatowie.

- Dziękujemy Fundacji Muszkieterów za bezinteresowną pomoc, zrozumienie i otwarcie na potrzeby seniorów. Doceniamy to wsparcie i pamięć o naszej placówce, w tym trudnym momencie mówi Aneta Walczak, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gościnie.

Od początku istnienia Fundacja stawia sobie za cel pomoc osobom, które doświadczają różnych form wykluczenia oraz są w trudnej sytuacji życiowej. Ważnym elementem działań fundacji jest również wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez dedykowane im programy.

Więcej informacji:

https://muszkieterowie.pl/fundacja-muszkieterow/ https://www.facebook.com/FundacjaMuszkieterow/

 

 

***
Fundacja Muszkieterów została założona w 2002 roku przez przedsiębiorców zarządzających supermarketami Intermarché i Bricomarché, zrzeszonych w Grupie Muszkieterów. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego, a jej działania polegają na niesieniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz wspieraniu rozwoju dzieci i młodzieży. Od początku swojego istnienia prowadzi wiele ogólnopolskich akcji charytatywnych, takich jak „Konwój Muszkieterów”, „Place Zabaw - Muszkieterowie”, „Wakacje z Muszkieterami". Fundacja wspiera także sport - wspólnie z Klubem Sportowym ,,Warta - Muszkieterowie" od wielu lat prowadzi program szkoleniowy ,,Olimpijska Akademia Muszkieterów". Fundacja co roku współorganizuje również ,,Turniej Piłki Nożnej o Puchar Muszkieterów".

Źródło: Fundacja Muszkieterów

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe