Nagrodzono wyróżniających się nauczyciel i opiekunów młodzieży akademickiej. Wśród laureatów rektor ZUT-u

  • 27.11.2020, 01:59
  • Mateusz Lipka - ZUT
Nagrodzono wyróżniających się nauczyciel i opiekunów młodzieży akademickiej. Wśród laureatów rektor ZUT-u Opiekun 2020
Prof. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie został laureatem w konkursie „Wyróżniający się Nauczyciel i Opiekun Młodzieży 2020". W gronie wyróżnionych nauczycieli znalazła się również prof. Iwona Bąk z Wydziału Ekonomicznego ZUT.

Organizatorem plebiscytu jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT Rada Regionu Zachodniopomorskiego w Szczecinie, która od lat zajmuje się popularyzacją i wsparciem działań na rzecz rozwoju technicznego oraz edukacji technicznej w regionie. Jednym z takich działań jest organizacja konkursu „Wyróżniający się Nauczyciel i Opiekun Młodzieży". Celem konkursu jest wyłonienie osobliwych nauczycieli, opiekunów i sojuszników młodzieży w zakresie edukacji technicznej oraz promowanie ich działalności.

 

Prof. Jacek Wróbel jest długoletnim nauczycielem akademickim specjalizującym się w fizjologii roślin, ekofizjologii i ekologii oraz biochemii roślin i gleb. Jego dorobek naukowy to ponad 140 opublikowanych prac. Jest współautorem czterech skryptów dydaktycznych oraz promotorem ok. 60 prac dyplomowych na kierunkach ochrona środowiska, ogrodnictwo, biotechnologia oraz rolnictwo. 29 maja 2020 roku rozpoczął drugą kadencję na stanowisku rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

 

Prof. Iwona Bąk jest prodziekanem ds. studenckich oraz kierownikiem Katedry Zastosowań Matematyki i Ekonomii na Wydziale Ekonomicznym ZUT. Jest promotorem wielu prac naukowych, organizatorem pomocy dla studentów z orzeczoną niepełnosprawnością. Wypromowała wielu licencjatów i magistrów, zrecenzowała ponad dwieście prac licencjackich i magisterskich.

Mateusz Lipka - ZUT

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe